Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 10d. 21:16

Airijos ūkininkai protestavo prieš ES ir Pietų Amerikos susitarimą

Ūkininkų protestas Airijoje
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Ūkininkų protestas Airijoje

Airijoje galvijus auginantys ūkininkai trečiadienį rinkosi prie parlamento vartų, kur į krūvą krovė purvinus guminius batus, taip protestuodami prieš Europos Sąjungos (ES) ir „Mercosur“ prekybos susitarimą. „Didžiulė problema, su kuria susiduriame mes, ūkininkai, yra dvigubi Europos Sąjungos standartai“, – kalbėjo ūkininkas Hugh Doyle.

„Jie taiko apribojimus ūkininkams, taip pat aplinkosaugos apribojimus ūkininkams visoje Europoje ir mes privalome ūkininkauti aplinką tausojančiu būdu. Tuomet staiga jie sudaro susitarimą su šalimis, kurios to visiškai nepaiso“, – kalbėjo H.Doyle.

Europos Sąjungos ir „Mercosur“ susitarimas apima rinkas, kuriose iš viso yra apie 780 mln. vartotojų, o tai sudaro ketvirtadalį pasaulinio bendrojo vidaus produkto (BVP).

Briuselis pareiškė, jog sandoris su Pietų Amerikos bloku kiekvienais metais leis sutaupyti Europos bendrovėms daugiau kaip 4 mlrd. eurų.

Visgi prieštaringai vertinamos žemės ūkio kvotos, įskaitant ES rinkų atvėrimą 99 tūkst. tonų Pietų Amerikos jautienos per metus, sulaukė didelio nepasitenkinimo, kuris gali pakenkti susitarimo ratifikavimui 28 valstybėse narėse.

Trečiadienio demonstracijos organizatoriai pareiškė, kad joje dalyvavo apie 3 tūkst. ūkininkų iš visos Airijos.

Protestuotojai kalbėjo bijantys, jog naujos kvotos leis Pietų Amerikos jautienai užtvindyti Europos rinką ir pakirs vidaus produkciją.

Guminiai batai buvo kraunami šalia parlamento teritorijos po plakatu, skelbiančiu „Nebereikalingi“, tuo tarpu kitas plakatas skelbė: „Apsaugokite Airiją nuo „Mercosur“ mėsos bangos“.

„Mes negalime taip pragyventi, o jie kalba apie jautienos kainų sumažinimą užtvindžius rinką pigia „Mercosur“ jautiena“, – skundėsi 55 metų ūkininkas iš Vakarų Airijos Connellis Tiernanas.

Ministras pirmininkas Leo Varadkaras pažadėjo įvertinti sandorį iš ekonominės pusės ir balsuoti prieš jį, jei jis pasirodytų esąs nepalankus Airijos ekonomikai.

Protesto metu ūkininkai taip pat išreiškė nepritarimą dėl kitų dalykų, įskaitant vis didėjančią kietojo „Brexit“ perspektyvą, kuris gali lemti muitus šiam jautriam sektoriui.

Airijos ūkininkų asociacijos duomenimis, Airija eksportuoja 50 proc. jautienos į Jungtinę Karalystę, o nepasiekus susitarimo dėl „Brexit“, ši pramonė patirtų 800 mln. eurų atsieisiantį „tiesioginį smūgį“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Airija Protestas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:32
01:11
00:46

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką