Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 16d. 10:55

Dėl Ajovoje siaučiančio paukščių gripo amerikiečiai daugiau mokės už ledus ir pyragus

Paukščių gripo nuniokotas ūkis Ajovoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Paukščių gripo nuniokotas ūkis Ajovoje

Mirtinas paukščių gripas nuo 2014 m. gruodžio jau užkrėtė daugiau negu 33 mln. skirtingų JAV valstijų ūkiuose auginamų kalakutų, vištų ir ančių. Daugybė paukščių buvo paskersti, norint išvengti užkrato plitimo. Ekspertai teigia, kad ši epidemija gali lemti kai kurių maisto produktų kainų kilimą JAV, rašo naujienų svetainė nytimes.com.

Azijos šalių ūkininkai jau yra susidūrę su keliomis paukščių gripo epidemijos bangomis, tačiau toks iššūkis yra naujas jų kolegoms JAV. Šalies Žemės ūkio departamentas beveik kiekvieną dieną patvirtina informaciją apie dešimtis tūkstančių, o kai kuriomis dienomis net milijonus, sunaikintų paukščių šalies ūkiuose.

Ketvirtadienį Pietų Dakota paskelbė apie pirmąjį galimą paukščių gripo protrūkį rytinėje valstijos dalyje esančioje, 1,3 mln. vištų auginančiame ūkyje.

Kol kas skaudžiausiai paukščių gripas smogė Ajovos valstijai, kuri tiekia penktadalį JAV kiaušinių. 

Kol kas skaudžiausiai paukščių gripas smogė Ajovos valstijai, kuri tiekia penktadalį JAV kiaušinių. Čia daugiau negu 40 proc. vištas perinčių vištų jau yra užkrėstos virusu.

Paukščių, kurie yra numarinami panaudojant anglies dvideginio dujas, skaičiai yra itin dideli. To priežastis – aukšti saugumo reikalavimai, remiantis kuriais privaloma sunaikinti visus ūkyje esamus paukščius, net jeigu paukščio gripu yra apkrėsti vos keli procentai sparnuočių. Tokiu būdu siekiama kaip įmanoma efektyviau sustabdyti užkrato plitimą.

Ekonomistai kol kas ginčijasi dėl ilgalaikių šios epidemijos padarinių. Svarbu pažymėti, kad paukštienos iš JAV importą jau yra uždraudę tokios dideles rinkas turinčios šalys kaip Kinija, Meksika ir Japonija.

Didžiosios JAV maisto kompanijos jau perspėjo, kad greitu metu joms gali pritrūkti kiaušinių mišinių ir dėl to jos bus priverstos kelti kai kurių savo produktų, pirmiausiai ledų, kainas.

Kai kurie finansų analitikai sako, kad klientai gali tikėtis ne tik kiaušinių, bet ir visų produktų, kurių sudėtyje jie yra naudojami, brangimo. Šiame sąraše rikiuojasi daugybė prekių – nuo majonezo iki mišinių pyragų kepimui.

Didžiosios JAV maisto kompanijos jau perspėjo, kad greitu metu joms gali pritrūkti kiaušinių mišinių ir dėl to jos bus priverstos kelti kai kurių savo produktų, pirmiausiai ledų, kainas.

JAV Žemės ūkio departamentas paskelbė, kad finansiškai padės nuo paukščių gripo smarkiai nukentėjusios Ajovos ir kitų valstijų ūkininkams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką