Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alpakas auginantis ūkininkas pelno tikisi po dešimtmečio

Alpakai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Alpakai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune vykstančioje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt“ savo augintinius demonstruojantis alpakų augintojas Haroldas Bendzius sako, kad gyvendamas iš karvių pieno ūkio investuoja į Lietuvoje neįprastų gyvūnų fermą ir kloja pamatus ateities verslams.

Tradiciškai „AgroBalt" parodoje demonstruojami geriausi veisliniai gyvuliai: mėsiniai galvijai, karvės, ožkos, avys, triušiai, arkliai.

Iš visų išsiskiria H.Bendziaus ūkio gardas, kuriame šieną rupšnoja kupranugarių giminaičiai iš Pietų Amerikos. „Alpakos jau paplitusios Europos šalyse, tik Lietuvoje jos dar naujovė. Šiais gyvūnais susidomėjau ieškodamas naujų veiklos krypčių savo ūkyje“, – pasakojo ūkininkas.

Alpakų patinai kainuoja mažiausiai nuo 6 tūkst. eurų, patelės – nuo 3 tūkst. eurų.

Jis Jurbarko rajone, Motiškių kaime turi 35 melžiamų karvių ūkį. Jau dveji metai šalia įprastų Lietuvos peizažui gyvulių Bendzių šeimos ūkyje apgyvendintos ir alpakos. Jų šiuo metu jie turi 15. „Kol kas tai investicija į ateitį. Manau, kad pelno iš šios veiklos galima tikėtis gal po dešimtmečio“, – kalbėjo H.Bendzius.

Jo teigimu, šie gyvūnai puikiai jaučiasi Lietuvoje, nebijo šalčio, neišrankūs pašarui, rupšnoja žolę, šieną.

Alpakų patinai kainuoja mažiausiai nuo 6 tūkst. eurų, patelės – nuo 3 tūkst. eurų. „Patinų su kilmės dokumentais kaina priklauso nuo jo vilnos kokybės, brandos, kitų savybių ir gali didėti iki keliolikos ar net kelių dešimčių tūkstančių eurų“, – aiškino ūkininkas. Jis bandai gyvūnus pirko iš Vokietijos, Nyderlandų, Šveicarijos, Čilės.

Planuojame įsigyti vilnos perdirbimo įrangą ir patys austi, siūti įvairius vilnonius gaminius.

„Šių gyvulių vilna yra daug geresnės kokybės nei avių, ypač jaunų alpakų. Todėl pasaulyje alpakų vilna ir jos produktai tampa vis paklausesni“, – sakė ūkininkas.

.H.Bendzius tvirtino, kad jo tikslas – ne vilnos pardavimai. „Daug daugiau pajamų duoda produktai. Su žmona planuojame įsigyti vilnos perdirbimo įrangą ir patys austi, siūti įvairius vilnonius gaminius. Tiesa, ši įranga, kuri deramai apdoroja alpakų vilną yra brangi, todėl kol kas alpakų auginimą vadinu hobiu, kuris yra ir investicija į ateities verslą“, – kalbėjo H.Bendzius.

Jis su žmona jau prekiauja alpakų vilnos siūlais. Parodoje už 100 gramų tokių siūlų ūkininkas prašė 50 litų.

Taip pat Bendziai planuoja gauti pajamų iš alpakų veisimo ir jų pardavimo.

Alpakos yra kupranugarinių šeimos porakanopis žinduolis. Alpakos šiek tiek panašios į lamas, tik mažesnės. Alpakos nuo seno auginamos Ekvadore, Peru, Bolivijoje, Čilėje, kur ganosi kalnuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką