Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar mainysime lietuvišką pieną į gruzinišką vyną?

Pieno upės
Sir James of Sherwood, Flickr.com / Ar mainysime pieną į vyną?
Šaltinis: 15min
0
A A

Parodos ,,AgroBalt 2014” atidarymo išvakarėse, balandžio 2 d., žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius susitiko su Gruzijos žemės ūkio viceministru Davidu Galegashviliu aptarti abiejų šalių bendradarbiavimo galimybių ir perspektyvų.

Svečias atkreipė dėmesį, kad Gruzija birželio mėn. planuoja pasirašyti Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga, tad jai labai pravers Lietuvos patirtis, kad kelyje į Europą galėtų išvengti klaidų, kurias padarė Lietuva. D. Galegašvili taip pat akcentavo, kad Gruzijai labai lengva bendrauti su Lietuva, jaučiamas abiejų šalių artimas dvasinis ryšys, jos viena kitą supranta ir palaiko.

Viceministras M. Kuklierius pabrėžė, kad Lietuvos ir Gruzijos bendradarbiavimas galėtų būti plėtojamas ES Rytų partnerystės kontekste. Pagrindas intensyvinti abipusį bendradarbiavimą yra 2012 m. Batumyje pasirašytas Lietuvos žemės ūkio ministerijos ir Gruzijos žemės ūkio ministerijos Susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje. ,,Atsižvelgdami į Gruzijos siūlymus ir poreikius esame pasirengę parengti labai konkretų bendradarbiavimo veiksmų planą artimiausiam laikui“, ­ – kalbėjo viceministras. Jis taip pat paaiškino, kad bendrus projektus abi šalys galėtų vykdyti tiek pagal ES finansuojamas programas, kaip ES Dvynių ir techninės pagalbos projektai, tiek pagal Lietuvos užsienio reikalų ministerijos finansuojamą Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą.

Viceministras M. Kuklierius  pasidalijo patirtimi, kaip Lietuva palaiko šeimos ūkius, kaip suteikė galimybes, gal kiek ir pavėluotai, bet vis tiek labai įžvalgiai, kurtis ūkininkų turgeliams. Šiuo metu šeimos ūkiai turi visas galimybes patys auginti, perdirbti ir parduoti produkciją ir taip išsilaikyti rinkoje šalia stambių ūkių. Viceministras taip pat papasakojo svečiui, kaip bendradarbiaujama su žemdirbių organizacijomis ir atsižvelgiama į jų interesus, priimant sprendimus. 

Lietuvai geriausiai sekasi gaminti pieną, o Gruzijai – vyną, tad galėtume plėtoti puikius prekybos ryšius, mainydami pieną į vyną. 

Gruzijos žemės ūkio viceministras padėkojo Lietuvai už dalijimąsi patirtimi, kuri visuomet buvo, yra ir bus naudinga, aktuali ir įdomi. Jis taip pat akcentavo, kad pastarąjį dešimtmetį Gruzija žemės ūkui skyrė per mažai dėmesio, tad šiuo metu tenka nelengvas uždavinys – susidėlioti žemės ūkio sektoriaus prioritetus, apgalvoti, kam labiausiai palankus šalies klimatas, kur sukaupta daugiausia patirties, kokių sričių produkcijos kokybė yra pasiekusi aukščiausią lygį. 

Lietuvos žemės ūkio viceministras pajuokavo, kad Lietuvai geriausiai sekasi gaminti pieną, o Gruzijai – vyną, tad galėtume plėtoti puikius prekybos ryšius, mainydami pieną į vyną. Viceministras taip pat pastebėjo, kad lietuviai labai mėgsta ne tik gruzinišką vyną,  bet ir mineralinį vandenį, vaisius bei daržoves, kurios yra puikios kokybės. 

Abiejų šalių viceministrai sutarė susitikti Gruzijoje gegužės mėn. pabaigoje  ir sudaryti konkretų veiksmų planą, apimantį įvairias  bendradarbiavimo sritis: gyvulininkystę, veislininkystę, augalininkystę, veterinariją, fitosanitariją, žemėtvarką, specialistų, konsultantų, mokslininkų, studentų mainus  ir pan.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką