TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Atvėrė kelią į Azerbaidžaną

Bulvės
„Fotolia“ nuotr. / Bulvės
Šaltinis: 15min
0
A A

Žemės ūkio produktų perdirbimu užsiimančios įmonės kviečiamos teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas“ pirmąją veiklos sritį „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara“. Paraiškos priimamos nuo lapkričio 20 d. iki gruodžio 15 d.

Lietuviškos bulvės Azerbaidžane

Ši priemonė ne vienam žemės ūkio produktų gamintojui jau padėjo pasiekti ne tik didžiausius Lietuvos prekybos centrų tinklus, bet ir įsitvirtinti užsienio rinkose. Daržovių apdorojimo, perdirbimo ir tiekimo modernizavimas – šio ambicingo tikslo be paramos kooperatyvinė bendrovė „Bulvių namai“ nebūtų įgyvendinusi. O be modernizavimo nebūtų ir naujų rinkų Azerbaidžane, Vokietijoje, Italijoje, Vengrijoje, Ukrainoje. Į šias šalis jau ne kartą keliavo sunkvežimiai su „Bulvių namų“ daržovėmis.

„Kol neturėjome įrangos, nepajėgdavome laiku atlikti visų užsakymų. Dabar viską spėjame. Klientams produkciją pateikiame laiku ir kokybišką“, – sako kooperatyvo direktorius Giedrius Leščinskas. Jis papasakoja, kad investicijos leido pagerinti bulvių bei kitų daržovių kokybę, jų prekinį paruošimą ir transportavimo greitį.

„Pavyzdžiui, buvo pagreitinti krovos darbai. Anksčiau sunkvežimį pakraudavome per valandą, o dabar per 20 minučių. Skirtumas labai didelis“, – sako pašnekovas bei priduria, kad tokių pasiekimų nebūtų, jei ne nauja įranga. O be paramos jos kooperatyvas nebūtų įstengęs įpirkti: „Kol kas esame nedideli, o įranga, kurios reikėjo kokybiškesniam bulvių, svogūnų ir kitų daržovių apdorojimui ir transportavimui, išties labai brangi“, – pabrėžia G. Leščinskas.

Įsigytą įrangą laiko Trakuose

Keturi teleskopiniai krautuvai, vaisių fasavimo įranga, bulvių ir svogūnų rūšiuotuvai, daržovių poliravimo įranga, traktorinės puspriekabės, du mikroautobusai, skirti išvežioti produkciją smulkiems klientams – tokie stambiausi „Bulvių namų“ pirkiniai.

Dalį šios įrangos kooperatyvas laiko Trakų rajone. „Įdomu tai, kad kooperatyve nėra ūkininkų iš Trakų rajono. Bet ši vieta strategiškai patogiausia. Šalia geležinkelis, visai netoli Vilnius“, – paaiškina G. Leščinskas.

Atrodo, kad viskas sėkmingam verslo vystymui jau parengta, bet kooperatyvas ateitį planuoja atsargiai. G. Leščinskas pastebi, kad „Bulvių namų“ sėkmė priklauso ir nuo gamtos užgaidų. „Derlius kiekvienais metais svyruoja, tad paprastai pardavimui turime nuo 8 tūkst. iki 15 tūkst. tonų bulvių. Tai, kokiose šalyse atsiranda bulvių ir kitų daržovių poreikis, taip pat priklauso nuo derliaus konkrečioje šalyje. Pernai mūsų produkcija pasiekė Moldaviją, Italiją ir kitas šalis. Šiemet kol kas didžiausias poreikis yra Azerbaidžane“, – pasakoja kooperatyvo vadovas.

Yra pakeitimų

Neseniai paskelbtose priemonės 2014 m. įgyvendinimo taisyklėse numatyti tam tikri pakeitimai, susiję su remiamomis sritimis ir finansuoti tinkamomis projekto išlaidomis. Apie juos plačiau - priemonės įgyvendinimo taisyklėse.

Sužinok naujienas apie paramą pirmas – prisijunk prie Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos "Facebook" paskyros.

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką