Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Beržų kompleksas“ gali patirti 4–5 mln. eurų nuostolių

Kiaulės
123rf.com nuotr. / Kiaulės
Šaltinis: BNS
1
A A

Jonavos rajone kiaules auginančiame „Beržų komplekse“ nustačius afrikinį kiaulių marą ir išnaikinus daugiau nei 23 tūkst. kiaulių, įmonė patirs apie 4–5 mln. eurų nuostolių, sako Kiaulių augintojų asociacijos vadovas.

„Vakar skaičiavau, tai vien šių gyvulių (kurie bus naikinami - BNS) kaina yra apie 2 mln. eurų. Bendrai paėmus visus gyvulius komplekso fermose, tai gyvulių kaina siektų 3,3 mln. eurų. Dar reikėtų suskaičiuoti pašarų atsargas, medikamentus ir sunaikinimo išlaidas, tai nuostolis gali pasiekti 4-5 mln. eurų. Suma priklausys nuo scenarijaus - jei tik vieną padalinį naikins, tai suma bus 4 mln. eurų“, - BNS sakė Algis Baravykas.

Anot jo, net neradus viruso kitose fermose, įmonė patirs nuostolių, nes kurį laiką negalės parduoti kiaulių.

„Kiti padaliniai mažiausiai 40 dienų negalės realizuoti savo produkcijos. Gyvuliai perauga ir tampa nebepatrauklūs pirkėjams. Juos reikės parduoti už mažesnę kainą nei jų savikaina“, - sakė asociacijos vadovas.

„Beržų komplekso“ vadovė Virginija Gudauskienė BNS sakė, kad įmonė dar nėra apskaičiavusi, kiek nuostolių patirs, tačiau pabrėžė, kad verslas yra apdraustas.

„Dirba kompetentingi žmonės tais klausimais, dirba veterinarijos tarnybos. Dėliojami visi klausimai, bus naikinami gyvuliai (...). Mūsų turtas yra draustas - apdraustos kiaulės ir pašarai. Draudėjai yra informuoti. Dabar viską skaičiuojame. Per kelias valandas negali visko sudėlioti“, - BNS sakė V.Gudauskienė.

Anot jos, tikimasi, kad kitose įmonės fermose afrikinio kiaulių maro židinių nėra.

A.Baravyko manymu, Europos Komisija (EK) Jonavos rajoną turėtų įtraukti į griežčiausią - trečiąją maro zoną, tačiau kol kas neaiškus jos dydis. Šioje zonoje užaugintas kiaules, jų mėsą ar kiaulienos produktus draudžiama išvežti ne tik į ES ir trečiąsias šalis, bet ir už zonos ribų. Dabar rajonas yra antroje zonoje.

Jonavos rajone veikia dar dvi kiaulių fermos - „Pauliukai“ ir „Miva“. Šioms įmonėms taip pat gali kilti problemų.

„Tai dar vienas signalas, kad reikia būti dar labiau pasiruošus. Problema niekur nedingo. Ji kaip buvo, taip ir yra Lietuvoje. Netgi labai stengiantis, kartais nepasiseka. Kitiems laikytojams tai neturėtų turėti įtakos, išskyrus Jonavos rajono ūkininkus, nes dabar neaišku, kaip Europos Komisija pakeis rajono zoną. Garantuotai bus trečia zona, bet išlieka klausimas, kokio ji bus dydžio. Gali būti viso rajono dydžio“, - kalbėjo A.Baravykas.

Maisto ir veterinarijos tarnyba pirmadienį patvirtino, jog vienoje iš keturių „Beržų komplekso“ fermų buvo nustatytas afrikinis kiaulių maras. Dėl to bus sunaikinta 23,4 tūkst. kiaulių. Keturiose komplekso fermose laikoma iš viso 37,5 tūkst. kiaulių - kitos trijose fermose taip pat bus atliekami tyrimai dėl galimo užkrato.

„Beržų kompleksas“ nuo kiaulėms mirtino kitos rūšies - klasikinio kiaulių maro nukentėjo 2011 metų vasarą - tuomet buvo sunaikinta beveik 16 tūkst. kiaulių.

Maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, jog tai iki šiol didžiausias iki šiol kiaulių maro židinys Lietuvoje. Pagal patvirtintą planą, aplink ligos židinį nustatytos 3 ir 10 kilometrų apsaugos zonos, kuriose bus tikrinamos visos kiaulių laikymo vietos, atrenkami mėginiai maro diagnostikai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką