Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiau kaip milijardas litų – smulkiųjų ūkių pirmiesiems hektarams paremti

„Ilzenbergo“ ūkio šiltnamis
15min.lt nuotr. / Šiltnamis
Šaltinis: 15min
0
A A

Smulkieji šeimos ūkiai papildomai prie pagrindinės išmokos 2015 m. gali tikėtis 160 Lt/ha išmokos pirmiesiems hektarams, o 2019 m. – 200Lt/ha. Lietuva deda daug pastangų derėdamasi su Europos Komisija (EK) dėl tiesioginės paramos, kurią mūsų žemdirbiai gaus 2015–2020 m.

Patikslinta ir EK išsiųsta didžioji dalis detalių dėl tiesioginės paramos – aktyvaus ūkininko tinkamumo kriterijų, jaunųjų ūkininkų schemos taikymo ir išmokos už pirmuosius hektarus.

Pastaroji detalė itin svarbi siekiant labiau paremti smulkiuosius ūkininkus ir mažinti socialinę atskirtį kaime. „Mums būtina  daugiau paremti pirmuosius 30 ha, jiems skiriant 15 proc. sumos nuo visos tiesioginės paramos, skirtos Lietuvai. Išlaikyti mažus šeimos ūkius yra labai svarbu kaimo gyvybei išsaugoti. Taip žmonės  susikuria sau darbo vietas, išmaitina savo šeimas, leidžia vaikus į mokslus“, – pabrėžė ministrė Virginija Baltraitienė. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad išmokas už pirmuosius hektarus gaus ir stambieji ūkininkai, tačiau jiems šios išmokos neturės tokios didelės įtakos, kaip smulkiesiems.

Mums būtina  daugiau paremti pirmuosius 30 ha, jiems skiriant 15 proc. sumos nuo visos tiesioginės paramos, skirtos Lietuvai.

Dėl aktyvaus ūkininko tinkamumo kriterijų patikslinta, kad reikalavimas nušienauti pievą du kartus arba ją nuganyti su tam tikromis išimtimis (pievoms su aplinkosauginiais apribojimais) bus taikomas visiems pareiškėjams, deklaruojantiems pievas ir ganyklas, o ne tik tiems, kurių deklaruojami pievų ir ganyklų plotai sudaro daugiau nei 50 proc. viso deklaruoto ploto.

Dėl išmokų jauniesiems ūkininkams 2015–2020 m. nustatyta, kad šiai schemai bus skiriama 1,75 proc. visos Lietuvai skirtos tiesioginės paramos, t. y. 172 mln. Lt.
Tolimesnis žingsnis – šią paramos schemą sėkmingai pritaikyti mūsų žemdirbiams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką