Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Derlius 2014” – ūkininkų šventė Lietuvos širdyje

Šventės akimirka
Žemės ūkio rūmai / Šventės akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 5-ą dieną Vilniuje, Gedimino prospekte šurmuliavo Žemės ūkio rūmų organizuojama šventė – „Derlius“. Renginys, vykstantis kartu su Sostinės dienomis, pritraukė nepaprastai daug miestelėnų, svečių iš kitų miestų ir net kitų šalių.

Nors oficialiai šventė prasidėjo 11 valandą, tačiau Gedimino prospektas sujudo nuo paties ryto. ŽŪR nariai ir savivaldybių atstovai kruopščiai įrenginėjo kiemelius, muzikantai derino savo instrumentus – visi ruošė įspūdingas dekoracijas, laukė svečių.

Kaip ir kasmet „Derlius“ pradėtas Šv. Mišiomis už žemdirbius ir derlių. Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią papuošė šviežios duonos, šių metų daržovių ir vaisių derliaus atnašos, kiek vėliau Brolis Pijus pašventino ŽŪR vėliavą.

Oficialus šventės atidarymas pradėtas iškilminga eisena su Lietuvos kariuomenės orkestru – ilgiausia eisena nuo bažnyčios patraukė link Lukiškių aikštės, kurioje šventės globėjas Ministras Pirmininkas A. Butkevičius, Vilniaus miesto meras A. Zuokas, europarlamentarai B. Ropė ir Z. Balčytis, Žemės ūkio rūmų pirmininkas A. Stančikas, Seimo nariai bei kiti svečiai pasveikino susirinkusius žmones. Pasidžiaugta, kad kaimo kultūros šventė puikiai dera su miesto kultūros švente. Gausus šiųmetis derlius tikrai vertas puikaus paminėjimo!

Kol scenoje buvo įteikiami sveikinimai ir padėkos, Lukiškių aikštėje Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos, Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto ir Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technikos mokyklos studentai iš vaisių ir daržovių ruošė akį traukiančius „kilimus“. Pastarieji neliko nepastebėti šventės lankytojų – dažnas priėjęs fotografavosi, domėjosi, kai gimė kilimų idėjos.

Po iškilmingo atidarymo prasidėjęs kiemelių lankymas tęsis visą dieną. Pirmiausia kiemelius savo apsilankymu pagerbė A. Butkevičius, B. Ropė, Z. Balčytis, L.Graužinienė bei ŽŪR vadovai. Savivaldybių vaišes galėjo smaguriauti kiekvienas, o muzikantai ir šokėjai visus svetingai pasitikdavo.

Negalima pamiršti, kas mes esame – o mes žemdirbių tauta. Tai mūsų šaknys

Kalbinti šventės dalyviai džiaugėsi puikiu oru ir organizatorių svetingumu. Štai Vilniuje studijuojanti Karolina „Derliuje“ dalyvauja pirmąjį kartą, tačiau pažadėjo nepraleisti šventės ir kitais metais. „Man labai patinka, kad Vilniuje vyksta tokie renginiai. Negalima pamiršti, kas mes esame – o mes žemdirbių tauta. Tai mūsų šaknys. Mūsų tėvai, seneliai ir greičiausiai visų proseneliai yra iš kaimo, buvę žemdirbiai. Smagu, kad šia švente galime pagerbti jų darbą.“ Pagal mainų programą į Vilnių atvykę studentai iš Vokietijos pasakojo, kad pas juos taip pat vyksta panašios šventės. Jie džiaugėsi lietuvių svetingumu bei originaliomis kiemelių dekoracijomis.

Daugiau šventės akimirkų - ČIA

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką