Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Komisija taikys skubias paramos priemones pieno sektoriui

Ferma, kurioje auginamos mėsinės karvės
15min.lt/Kristinos Aksamitaitės nuotr. / Ferma, kurioje auginamos mėsinės karvės
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Europos Komisija pranešė, kad pradės teikti privačiam sviesto, nugriebto pieno miltelių ir tam tikrų sūrių sandėliavimui skirtą paramą, siekdama sušvelninti Rusijos taikomų ES pieno produktų importo apribojimų poveikį. Europos Komisija taip pat patvirtino, kad sviesto ir nugriebto pieno miltelių intervencinis supirkimas bus pratęstas iki šių metų pabaigos.

Už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys Dacianas Ciolosas sakė: „Kainos Europos pieno produktų rinkoje rodo, kad Rusijos draudimas jau veikia šį sektorių. Kai kurios valstybės narės praranda eksporto pajamas ir turi ieškoti naujų rinkų.

Europos Komisija skirs sviesto ir nugriebto pieno miltelių privataus sandėliavimo paramą, kad padengtų šių produktų sandėliavimo 3–7 mėnesius išlaidas.

Europos pieno produktų sektoriui reikia laiko ir pagalbos prisitaikant, todėl šiandien pranešu apie tikslingą rinkos paramą, skirtą pieno milteliams, sviestui ir eksportuojamiems sūriams. Prireikus bus imamasi kitų priemonių.

Be to, artimiausiomis dienomis valstybėms narėms ir Europos Parlamentui pristatysiu pirmą išsamią Rusijos draudimų trumpalaikio ir vidutinės trukmės poveikio svarbiausiems Europos žemės ūkio ir maisto produktų sektoriams analizę ir galimų politikos priemonių apžvalgą. Mano žinia ES gamintojams aiški: atsiradus materialiai rinkos destabilizacijos grėsmei, ir toliau taikysime bendrosios žemės ūkio politikos priemones, kad stabilizuotume rinką.“

Europos Komisija skirs sviesto ir nugriebto pieno miltelių privataus sandėliavimo paramą, kad padengtų šių produktų sandėliavimo 3–7 mėnesius išlaidas. Teisės akto projektas bus pateiktas komitetui balsuoti kitą savaitę.

Fotolia nuotr./Sūris
Fotolia nuotr./Sūris

Atsižvelgdama į tam tikrų sūrių užimamą ES eksporto į Rusiją dalį (eksporto vertė 2013 m. buvo beveik 1 mlrd. eurų), Europos Komisija nori taikyti paramą ir sūriams. Sūrio privataus sandėliavimo taisyklės ir intervencinio laikotarpio pratęsimas bus nustatyti deleguotajame akte, kurį Europos Komisija pateiks artimiausiu metu..

Pernai ES pieno produktų eksporto į Rusiją vertė buvo 2,3 mlrd. eurų (iš jų 1 mlrd. eurų už sūrį). 2013 m. sūrį į Rusiją eksportavo 25 valstybės narės, bet pagrindinės sūrio eksportuotojos yra šios šalys: Nyderlandai, Lietuva, Suomija, Lenkija, Danija, Vokietija, Italija, Prancūzija ir Latvija.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką