Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 5d. 17:33

Iš Baltarusijos keliaujančių asmenų bagaže – kiaulių maru užkrėstos dešros

Dešra
Dešra
Vilniaus geležinkelio stotyje iš Baltarusijos piliečio konfiskuotoje rūkytoje dešroje nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas. Tai jau trečias atvejis, kai asmeniniame bagaže keliautojai į mūsų šalį bando įvežti mėsos produktų, užkrėstų AKM. Tad pasienio postuose, traukinių stotyse asmeninio bagažo kontrolė vykdoma ypatingai griežtai.

„Ne pirmą kartą baltarusiškoje dešroje nustatomas AKM virusas patvirtina, kad kaimyninėje šalyje situacija dėl šios ligos yra kur kas rimtesnė nei skelbiama oficialioje informacijoje. Asmeninėms reikmės vežami gyvūniniai produktai kelia didžiausią riziką. Su šiais produktais AKM gali nukeliauti į bet kurį Lietuvos rajoną, virusui išplisti paknaka ir nedidelio užkrėstos dešros griežinėlio, neatsakingai išmesto gamtoje ar sušerto naminėms kiaulėms“, – pabrėžia VMVT direktorius dr. Jonas Milius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, 2014 m., tikrinant iš trečiųjų šalių keliaujančių asmenų bagažą, buvo konfiskuota daugiau kaip 2 t gyvūninės kilmės produktų.

VMVT primena, kad iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungą, tuo pačiu ir į Lietuvą, draudžiama įvežti mėsos, pieno produktus ir gaminius, kitus gyvūninės kilmės maisto produktus. Atsivežti draudžiama net ir nedidelius šių produktų kiekius savo reikmėms.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką