Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 4d. 19:13

Jei lietuviai augintų daugiau ožkų, nesunkiai rastų ryšių Japonijoje ar JAV

 Bronislovas ir Viktorija Rimkevičiai Ožkos metus sutinka su tuzinu ožkų
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Ožkos
Didžiausią Lietuvoje ekologinį ožkų ūkį Širvintų rajone turinti Dalia Andžela Ėmužytė sako, kad ožkininkystė – perspektyvi. Didėja ožkų pieno ir mėsos produktų paklausa ne tik mūsų, bet ir kitose šalyse.

Griciūnų kaime pieningos  Čekų baltųjų  veislės ožkos auginamos  jau 18 metų. Didžiausiame Lietuvos ekologiniame ūkyje dabar jų yra beveik 500, daug ožkingų, tad per sausį susilauks gausaus palikuonių būrio.

Ūkio šeimininkė, pasinaudojusi europine parama, prieš kelerius metus įsirengė sūrinę, iš ožkų pieno gamina keliasdešimties pavadinimų sūrius.

D. A. Ėmužytė neseniai įsigijo ir pirmuosius mėsinius ožiukus, nes šios dietinės mėsos labai ieško pirkėjai.

„Ožkininkystei yra didžiulė perspektyva. Ir jei dabar Lietuvoje būtų 20 tokių ūkių, kaip mano, tai mes laisvai galėtumėme produktus eksportuoti į Japoniją, Vokietiją, Lenkiją, Ameriką, nes tų šalių atstovai jau buvo atvykę ir domėjosi produkcija“, – pasakoja ūkininkė, Pieninių ožkų augintojų  asociacijos vadovė D. A. Ėmužytė.

Manoma, kad ožka – vienas pirmųjų žmogaus prijaukintų gyvūnų. Kaip sako augintoja, jos mėgsta kitų gyvulių bendriją. O jei bandai iškyla pavojus, vedlė stoja priekin, raguotos ožkos apsupa ožiukus ir berages, kad apgintų. Ir taip banda skuba namo.

 Pagal Rytų horoskopą, šie metai – Žaliosios ožkos. Ūkio šeimininkė sako, kad metai turėtų būti sėkmingi ne tik ožkų augintojams.

„Jei žmogus savyje šiemet atskleis užsispyrimą, ryžtą, net gurmaniškus bruožus, tai jam seksis. Manau, metai  bus moteriški, palankūs moterims. Nes bandoje dominuoja ožka vedlė, o visa banda jos klauso“, – aiškina D. A. Ėmužytė.

Dabar ožkų yra triskart mažiau nei prieškario Lietuvoje – ant vienos rankos pirštų skaičiuojami versliniai ūkiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką