TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jubiliejinė paroda „Agrobalt 2014“: nuo retų veislių gyvulininkystės iki aukštųjų technologijų

Džiovintų vabalų restoranas parodoje „Agrobalt“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Džiovintų vabalų restoranas parodoje „Agrobalt“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune prasidėjo jubiliejinė, 20-oji, paroda „AgroBalt 2014“. Tris dienas Žalgirio arenoje vyksiantis didžiausias Baltijos šalyse žemės ūkio ir maisto pramonės renginys laukia tiek ieškančių verslo kontaktų, tiek pramogų. Parodos programa sudaryta taip, jog įdomios veiklos ras kiekvienas.

Balandžio 3-5 dienomis vykstančioje parodoje „AgroBalt 2014“ tradiciškai bus demonstruojami maisto produktai, naujausia įranga ir technologijos, veisliniai gyvuliai. Šiemet  savo eksponatus lankytojams pristato 404 įmonės, daugiausiai jų iš Lietuvos – 368. Vartotojams savo produkciją taip pat demonstruos 36 Lenkijos, Latvijos, Danijos, Makedonijos, Rumunijos, Vokietijos įmonės. 

Daugiausia dalyvių (beveik 65 proc.) – maisto pramonės atstovai, lankytojams pristatysiantys gėrimus ir maisto produktus, dalis (30 proc.) parodos dalyvių demonstruos auginamus veislinius gyvulius – arklius, žirgus, avis, alpakas, ožkas ir pan.

Likusią dalį ekspozicijų stendų užims tautinio paveldo gaminiai, pašarai, trąšos, pakuotės, augalai, reikmenys sodininkystei ir daržininkystei. Bendras parodos plotas – 4 647 kv. m.
„Vienas iš „AgroBalt“ tikslų – formuoti sumanaus, modernaus žemės ūkio įvaizdį. Norime parodyti, kad žemės ūkyje jau naudojamos šiuolaikiškos technologijos. Tikimės, kad tai sudomins jaunimą, kuris sugrįš į kaimą ir ten kurs verslą“, – parodos atidaryme sakė Lietuvos žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna. 

Norime parodyti, kad žemės ūkyje jau naudojamos šiuolaikiškos technologijos. Tikimės, kad tai sudomins jaunimą, kuris sugrįš į kaimą ir ten kurs verslą, – sakė V.Jukna.

Savo apsilankymu parodos atidarymą pagerbė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, atkreipusi dėmesį į Lietuvoje populiarėjančią ekologišką žemės ūkį: „Ekologinis ūkininkavimas stipriai prisideda prie sveikos gyvensenos. Todėl džiugu, kad ir Lietuvoje jis populiarėja“.

Antrąją parodos dieną, penktadienį „AgroBalt 2014“ ketina apsilankyti ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Forume gvildens opiausias problemas

Greta dėmesio verslui ir vartotojams, šiemet parodoje numatyta nemažai tarptautinių susitikimų ir seminarų, kuriuose dalyvaus keliolikos šalių atstovai. Vienu svarbiausių „AgroBalt 2014“ akcentų taps ES ir užsienio šalių žemės ūkio ministrų forumas „Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programa pristato konferenciją-apskritojo stalo diskusiją „Gyvulininkystės vieta pasaulio ekonomikoje“, kuris įvyks balandžio 3 d.,15 val.  Jame dalyvaus užsienio delegacijos iš 9 šalių (JAV, Latvijos, Lenkijos, Gruzijos, Makedonijos, Estijos, Vokietijos, Ukrainos, Baltarusijos) ir aukšto rango pareigūnai iš Europos Komisijos, taip pat Europos žemės savininkų organizacijos ir Tarptautinės ekologinio žemės ūkio judėjimo federacijos ES atstovai. Didelis dėmesys bus skirtas Baltijos šalių bendradarbiavimo, kaimyninių šalių kovos su afrikiniu kiaulių maru, naujų rinkų – JAV bei kitų – paieškos perspektyvoms.  Taip pat naujoms gairėms – Rytų partnerystėje – aptarti. 

Geriausiems – apdovanojimai

Savo produkciją vartotojams pristatantys gamintojai šiemet gali dalyvauti net keliuose konkursuose. Į parodą sugrįžta nuo 1995-ųjų rengiamas „AgroBalt“ eksponatų konkursas. Patys geriausi maisto produktų, žemės ūkio technikos gamintojai bei veislinių gyvulių augintojai namo išsiveš prestižinius aukso medalius ir diplomus. Į šį garbingą apdovanojimą pretenduoja tapti 65 Lietuvos maisto perdirbimo įmonės, kurios konkurso vertintojams pateikė 91 produktą.  Taip pat šiemet parodoje organizuojami ,,Geriausiojo 2013 m. pieno ūkio“ ir ,,Geriausiojo 2013 m. mėsos ūkio“, Jaunojo maistininko idėjos konkursas, kuriame universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų studentai turės galimybę pademonstruoti savo užmojus. „Šia iniciatyva norima parodyti, kuo gyvena jaunieji maisto technologijos eksperimentuotojai, kokios idėjos gvildenamos mokslo įstaigose. Kaimo plėtros profesinių mokymo įstaigų asociacija taip pat šiemet įsijungs į „AgroBalt 2014“ parodą su atskiru savo stendu“, – teigia parodos rengėjai.

Į parodą – ir žinių, ir pramogų

Parodą rengianti Žemės ūkio ministerija kviečia nepraleisti seminarų, kuriuose šiemet numatyta įdomi šviečiamoji programa. Pranešėjai dalinsis žiniomis apie pluoštines kanapes ir bolivines balandas, modernias olandų technologijas šiltnamiams, paramą gamintojų organizacijoms. Besidomintys galės susipažinti su galimybėmis eksportuoti į JAV ir Makedonijos rinkas, taip pat apie pasaulinę parodą Milane „EXPO 2015“. 

Tačiau įdomios veiklos „AgroBalt 2014“ erdvėse ras ne tik ieškantys žinių. Gyvulininkystės paviljone, kuris įsikurs Nemuno saloje, visas tris dienas gyvens daugiau nei 100 žirgų, galvijų, avių, ožkų, alpakų, ponių, triušių, vištinės žąsys ir pirmą kartą parodoje pasirodysiantys dekoratyviniai balandžiai. 

Fotolia nuotr./Triušiai
Fotolia nuotr./Triušiai

Lankytojai turės retą progą gyvai išvysti išskirtinius galvijus: 11 Lietuvos galvijų veisėjų asociacijų demonstruos senojo genofondo Lietuvos juodmargius, žaluosius, šėmuosius, baltnugarius, mėsinius galvijus – hailendus, aubrakus, simentalus, limuzinus. Gerą nuotaiką garantuos ir jau tradicija tampanti žirgų parodomoji programa. O mėgstantys rekordus turėtų pasižymėti šį laiką: penktadienį, balandžio 4 d., 12 val., parodoje bus kepamas 150 m kraujinis vėdaras, kuris pretenduos patekti į Lietuvos rekordų knygą.

Laukia šeimų

„AgroBalt 2014“ drąsiai galima vadinti „draugišku šeimai“ renginiu. Specialiai mažiesiems parodos lankytojams įrengtas Vaikų kaimas. Jame vaikai galės pabandyti melžti karvę (tiesa, netikrą), pajodinėti poniu, piešti, palakstyti tarp šieno kupetų, dažyti kiaušinius, o taip pat apžiūrėti gyvus eksponatus – triušius ir kalakutus. 

Tarp parodos lankytojų šiemet bus ir Lietuvos Caritas globojami vaikai, kurių likimas nelepina dėmesiu ir renginiais. Į parodą vaikai iš Vilniaus krašto atvyks ministerijos užsakytu autobusu, dar tiek pat jų atvažiuos ir iš Kauno regiono. Visi jie bus apdovanoti rėmėjų paruoštomis dovanėlėmis. 

20-oji tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2014“ Kaune, Žalgirio arenoje, vyks balandžio 3–5 d., nuo 10 iki 18 val.  Bilietų kaina suaugusiems – 6 Lt, moksleiviams ir studentams – 4 Lt, senjorai bei neįgalieji įleidžiami nemokamai. Vaikai iki 14 m. įleidžiami nemokamai tik su tėvais. Parodos ekspozicija lauke (ūkininkų turgelis, veislinių gyvulių paviljonas, tautinio paveldo ekspozicija) – nemokamai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką