Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune ketvirtadienį prasidės žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2013“

Pasirengimas parodai „Ką pasėsi... 2013“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pasirengimas parodai „Ką pasėsi... 2013“
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį, balandžio 4 d., Aleksandro Stulginskio universitete prasidės tris dienas truksianti Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2013“. Tai – aštuonioliktoji pavasarinė ir iš viso – trisdešimt šeštoji paroda rengiama universitete. „Ką pasėsi....“ yra didžiausia Lietuvoje rengiama paroda.

Šiemet renginyje dalyvaus 275 firmos, įstaigos, organizacijos, apie 300 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Dvylika firmų atvyks iš užsienio – Lenkijos, Danijos, Latvijos, Italijos. Apie 17 proc. dalyvių – parodos naujokai. Paroda „Ką pasėsi... 2013“ domisi ir lankytojai iš kaimyninių šalių – Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos.

Kaip ir kasmet, gausiausia parodoje bus žemės ūkio technikos ekspozicija. Jos reikmėms yra parengtas 30,2 tūkst. kv. metrų asfaltuotos dangos plotas. Įvertinant stambiosios technikos eksponavimo ypatumus, saugos reikalavimus, tokio pobūdžio ekspozicijoms ploto reikia dar bent 30 proc. daugiau. Dėl to, iš tradiciškai nusistovėjusių sektorių į kitas vietas teko perkelti sodinukus.

Daug parodos „Ką pasėsi...“ eksponatų į Lietuvą atkeliauja tiesiai iš gamintojų, todėl parodos lankytojai pirmieji turi galimybę su jais susipažinti. Tai yra neabejotinas Lietuvoje jau 15-20 metų sėkmingai dirbančių žemės ūkio verslo kompanijų parodos įvertinimas.

Naujausias technologijas parodoje pristatys fermų įrangą ir produktus gyvulininkystei siūlančios firmos. Gausios bus vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos, trąšų ir augalų apsaugos priemonių, daržininkystės, sodininkystės ir gėlininkystės ekspozicijos.

Mokslo ir valdžios įstaigos, organizacijos ir kitas įvairias paslaugas bei smulkesnius produktus žemės ūkiui pristatančios firmos įsikurs paviljonuose. Kadangi norinčių turėti ekspozicijas po stogu buvo gerokai daugiau nei stacionariame paviljone yra vietos, teko ieškoti galimybių greta pastatyti laikiną, bet taip pat patogiai įrengtą, paviljoną. Jis bus šildomas, išklotas grindimis ir kilimu.

Pagrindiniame parodos paviljone įsikūrusioje Aleksandro Stulginskio universiteto ekspozicijoje bus ypač laukiamas jaunimas, norintis studijuoti šiame ilgametes tradicijas turinčiame Universitete. Tai puiki proga ne tik susipažinti su kasmet vis atsinaujinančiomis universiteto studijų programomis, bet ir galimybė pasikalbėti su pačiais dėstytojais, studentais, apžiūrėti universiteto miestelį.

Pagrindinė šiųmetinės parodos rėmėja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), švenčianti savo 20-metį, kvies visus ne tik apsilankyti jos erdviame stende ir gauti kompetentingas konsultacijas, bet ir dalyvauti nuotaikingoje fotosesijoje „LŽŪKT ir draugai“.

Kaip ir kasmet, „Ką pasėsi... 2013“ lankytojų laukia ypač gausi šviečiamoji programa. Trisdešimt vienas seminaras apima pačias įvairiausias temas nuo geros patirties sklaidos iki Lietuvos kaimo plėtros perspektyvų 2014-2020 metais. Gausu ir bendresnių temų, gvildenančių šilto būsto, kompiuterinio raštingumo, verslo finansavimo aktualijas. Besidominčius aplinkos grožiu turėtų sudominti seminaras „Šveicarų kraštovaizdžio architektūros bruožai“, kurį ves profesorius Michaelis Jakobas iš Šveicarijos. Universiteto Centriniuose rūmuose veiks to paties pavadinimo nuotraukų paroda, skirta ir plačiajai publikai, ir specialistams.

Parodos lauko scenoje vyks nuotaikingi koncertai. Aplink sceną įsikursiančiame maitinimo komplekse bus galima ne tik sočiai ir skaniai pavalgyti, bet ir įsigyti maisto produktų iš pačių gamintojų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką