Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune suburtas Kaimo parlamentas mėgins stabdyti sodybų tuštėjimą Lietuvoje

Guoda Burokienė
Laimos Pilipavičienės nuotr. / Guoda Burokienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Aleksandro Stulginskio universitetą Kauno rajone penktadienį suvažiavo kaimų bendruomenių, verslo, savivaldos institucijų atstovai iš 43 rajonų. Jie susibūrė į pirmąjį Lietuvos kaimo parlamentą, norėdami iškelti regionų problemas ir rasti būdus joms spręsti.

Kaip sakė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė, iš rajonų atvyko po 3 delegatus, kuriuos išrinko bendruomenės, vietos veiklos grupės, verslo organizacijos, savivaldos institucijos.

„Jie atvyko išklausę savo regionų žmonių išsakytas pagrindines kaimo problemas. Kaimai tuštėja, juos palieka jaunimas, mažėja darbo vietų, todėl aštrėja socialinės problemos. Kaimo parlamento tikslas – inicijuoti aktyvesnį kaimo problemų sprendimą, atkreipti į jas vietos, šalies, Europos Sąjungos valdžios institucijų dėmesį ir skatinti kaimo žmones imtis realių darbų“, – kalbėjo G.Burokienė.

Jos teigimu, kaimo parlamentas – nepolitizuotas visuomeninis judėjimas.

Kaimo parlamento tikslas – inicijuoti aktyvesnį kaimo problemų sprendimą, atkreipti į jas vietos, šalies, Europos Sąjungos valdžios institucijų dėmesį ir skatinti kaimo žmones imtis realių darbų.

Parlamente aptartas ir žiniasklaidos požiūris į kaimą. Pasak parlamento iniciatorių, dažniausiai apie provinciją platinama negatyvi informacija, formuojanti blogą kaimo įvaizdį.

Parlamento dalyviai darbo grupėse kalbėjo apie socialinių paslaugų, jaunimo problemas, vietos veiklos grupėms skirtą Leader metodą 2014-2020 m. Kaimo plėtros programoje.

Po parlamento sesijos priimta rezoliucija, kuri bus išsiųsta Prezidentei, Vyriausybei, Socialinės apsaugos ir darbo, Žemes ūkio, Švietimo ir mokslo ministerijoms, Seimo Kaimo reikalu komitetui, Europos Komisijai ir Europos parlamentui.

Rezoliucijoje akcentuojamas bendruomeniškumo, savanoriškos veiklos skatinimas, jaunimo užimtumo, pritraukimo į kaimus būdai, verslo įmonių kūrimo skatinimas kaimo vietovėse, priimant lengvinančius veiklos sąlygas įstatymus, mokestines lengvatas.

Taip pat valdžia kviečiama daugiau investuoti į infrastruktūrą: vandentiekio, nuotėkų plėtrą, mažinti biurokratiją ir gerinti galimybes rengiant ES paramos projektus.

Švedijos kaimo parlamento veiklos sėkmė paskatino ir kitas šalis organizuoti savo kaimo parlamentus. Dabar kaimų judėjimai veikia daugelyje Europos šalių. Jie atstovauja vietos bendruomenes, padeda sustiprinti veiklą ir perduoti savo norus vietos, nacionalinėms ir Europos institucijoms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką