Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kazys Starkevičius: ritualiniam gyvulių skerdimui priešinasi skalūninių dujų priešininkai

Kazys Starkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kazys Starkevičius
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Seime vėl gaivinama iniciatyva pakeisti gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą taip, kad būtų leidžiama skersti gyvulius skerdyklose, jų prieš tai neapsvaiginus. Rusijos sankcijų paveikti ūkininkai ir mėsos perdirbėjai tikina, kad tai yra galimybė atverti naujas eksporto rinkas. Tuo metu gyvūnų teisėmis besirūpinantys visuomenininkai sako, kad Rusijos krizė tapo puikia priedanga įteisinti žiaurų elgesį su gyvūnais.

Nevyriausybinės gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė teigė, jog apie ritualinį gyvulių skerdimą negalima nė diskutuoti.

„Tai yra tiesiog žiauru ir tai yra įteisinta įstatyme, todėl neturėtume netgi gaišti prie tokių pokalbių. Aš parengiau peticiją prieš minėtas įstatymų pataisas, kurią pasirašė 13 tūkst. žmonių“, – sakė B.Kymantaitė.
 
Tuo tarpu už įstatymo pataisas pasisakantis buvęs žemės ūkio ministras, Seimo narys konservatorius Kazys Starkevičius sako, kad nieko žiauraus tame nėra.
 
„Skerdimas neapsvaiginus egzistavo nuo žilos senovės. Niekas nenaudodavo jokio elektros šoko ar kitokių būdų, nes buvo paprasčiausiai žmonės, kurie mokėjo tuos darbus dirbti. Tik man keista, kad į šitą kovą šoka tie patys, kurie ėjo prieš skalūnines dujos. Mūsų produkcijai reikalingos naujos rinkos, o mes matome tik Rytų rinką. Daugelyje šalių ritualinis skerdimas yra leidžiamas“, – tikino jis.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką