Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 9d. 17:15

Kiaulėms – žaislai ir kelionių grafikai, žmonėms – brangesnė mėsa

Paršeliai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Paršeliai

Pernai Europos Sąjunga (ES) griežtino vištų laikymo reikalavimus, šiemet geresnio gyvenimo nusipelno kiaulės, rašo Rokiškio rajono laikraštis „Gimtasis Rokiškis“.

Gyventojai puikiai prisimena pernykštį kiaušinių kainų šuolį: išaugusias kainas paukštynai grindė naujais ES reikalavimais pagerinti vištų gyvenimo kokybę. Nuo šių metų gyvenimas gerės ir Europos kiaulėms, todėl visoje ES laukiama kiaulienos brangimo.

Vienas iš naujųjų ES reikalavimų – paršavedėms skirti didesnį plotą. Europos Komisija reikalauja, kad vienos paršavedžių kategorijos vienai kiaulei reikia plotą padidinti nuo 1,6 kvadrato, kaip yra dabar, iki 2,05 kvadrato. Jas garduose reikės laikyti ne po vieną, o grupėmis. Esą grupėmis auginamų paršavedžių palikuonių mėsa bus kokybiškesnė. Kiaulėms skyrus daugiau vietos, padidės pastatų šildymo išlaidos, o ateityje reikės investuoti į naujus pastatus.

Numatytas ir grindų grotelių plotis, taip pat reikalaujama kiaulėms parūpinti žaislų. Visos šios naujovės suplanuotos prieš 10-metį, kai Europoje nebuvo krizės. Nors daugelyje ES valstybių tebeauga nedarbas, mažėja žmonių pajamos, o verslas patiria didelių sunkumų, kiaulių geresnio gyvenimo reikalavimai nėra atšaukti, o tiems, kas jų nepaisys, grės sankcijos.

Įmonėms, auginančioms apie 80 tūkst. kiaulių, prisitaikyti prie naujų reikalavimų kainavo apie 800 tūkst. litų, tačiau tai tik vienas iš investicijų etapų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką