Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiaulių nėra, bet darbo – per akis: ​35 „Idavang” darbininkai netaps bedarbiais

Kiaulės
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kiaulės
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiaulių nėra, bet darbo – per akis. Afrikinio kiaulių maro židinyje – „Idavang“ kiaulių fermoje – Ignalinos rajone sunaikintos visos 19 tūkst. kiaulių, tačiau komplekso darbuotojai išsaugos savo darbą.

Rupinskių kaime aptikus kiaulių maro židinį, buvo nunuodytos ir čia pat į fermoje iškastoje duobėje palaidotos 19 tūkst. kiaulių. Iš viso „Idavang“ – danų kapitalo įmonei – dirba 450 darbuotojų.

Rupinskių padalinyje, kur rastas kiaulių maras, dirba 35 žmonės. Nors fermoje neliko nė vienos kiaulės, darbo sočiai, todėl jiems į darbo biržą eiti neteks.

Rupinskių padalinyje, kur rastas kiaulių maras, dirba 35 žmonės. Nors fermoje neliko nė vienos kiaulės, darbo sočiai, todėl jiems į darbo biržą eiti neteks.

„Šiuo metu kompleksas yra dezinfekuojamas, visi darbuotojai dirba, jų pagalba yra labai reikalinga“, – 15min.lt sakė „Idavang“ atstovė.

Bendrovė planuoja ir toliau verstis kiaulininkyste, vos tik gaus veterinarų leidimą vėl auginti kiaules, todėl žmonės be darbo neliks.

„Gavus veterinarų leidimą, „Idavang“ atnaujins veiklą komplekse, taigi darbuotojai dirbs ir toliau“, – informavo bendrovė.

Jos atstovai tikisi, kad ūkininkavimą Rupinskių kaime atnaujinti pavyks jau greitai.

Tuo metu veterinarai aiškaus atsakymo nepateikia.

„Datos, kada minėtame komplekse galėtų būti atnaujinta veikla, t.y. vėl laikomos kiaulės, nurodyti kol kas nėra jokių galimybių. Tai priklausys nuo daugelio aplinkybių – nuo ligos židinio likvidavimo darbų eigos ir efektyvumo, nuo tyrimo, dėl ko fermoje įvyko protrūkis, išvadų, nuo AKM situacijos regione ir apskirtai šalyje ir t.t.“, – 15min.lt sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Pasak Algio Baravyko, vadovaujančio Lietuvos kiaulių augintojų asociacijai, dėl fermos laiko uždarymo sunkumų gali patirti kai kurie fermą aptarnaujantys verslai, tačiau poveikis nebus katastrofiškas.

Tokio dydžio fermos kiaulės per metus suėda apie  15 tūkst. tonų grūdų. Tai reiškia, kad grūdų augintojai bent trumpam neteks svarbaus pirkėjo.

Jis apskaičiavo, kad tokio dydžio fermos kiaulės per metus suėda apie  15 tūkst. tonų grūdų. Tai reiškia, kad grūdų augintojai bent trumpam neteks svarbaus pirkėjo.

„Aplinkiniai ūkiai tiekia jiems grūdus, jų neveža vis tiek iš kažkur labai toli. Tai tiems grūdų tiekėjams prapuola pirkėjas. Galbūt atsiras kitas pirkėjas, bet tokia problema yra. Vis tiek yra kažkiek ir kuro sunaudojama, elektros, ir elektrikas, ir santechnikas reikalingas“, – sakė A.Baravykas.

Sustojo biojėgainės statybos

Rupinskių komplekse „Modus energija“ buvo pradėjusi biojėgainės statybas, bet jas teko nutraukti, ketvirtadienį rašo „Verslo žinios“.

Statybų darbus komplekse turėjusi atlikti bendrovė „Tvirta“ taip pat susidūrė su problemomis – dėl maro protrūkio darbai sustabdyti, tačiau dėl paskelbto karantino įmonė iš teritorijos negali išvežti statybinės technikos ir medžiagų.

„Laukiame tolesnių užsakovo sprendimų. Mums, mažai įmonei, skaudžiausia, kad uždaroje teritorijoje saugoma mūsų nuosava ir nuomojama įranga. Per dieną patiriame kelis tūkstančius litų nuostolių. Žmones perkėlėme į kitus objektus“, – teigė Tvirta“ vadovas Andrius Mačiulis.

informacija
IDAVANG, UAB administracija
Vadovas: Saulius Leonavičius Darbuotojų sk.: 259 2015m . Pajamos: 20 - 30 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką