TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kruša ir liūtys jau „šienauja” pasėlius – apsidrausti liko vos kelios dienos

Rapsai
„Scanpix“ nuotr. / Rapsai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pildosi meteorologų prognozė – prasidėjo šiai vasarai Lietuvai prognozuoti karščiai su škvalais, liūtimis ir krušomis. Žemdirbiai skaičiuoja liūčių bei krušos ledų suniokotų pasėlių nuostolius ir tikisi skolose skęstančių savivaldybių pagalbos. Apsidraudusieji kur kas ramiau laukia atvykstant ekspertų, turinčių įvertinti žalą ir paskaičiuoti draudimo išmokų. Šiemet už patirtus nuostolius žemdirbiams jau išmokėta daugiau kaip 13 mln. litų.

„Tie, kurie dar neapsisprendė ar nesuspėjo apdrausti savo pasėlių, turėtų paskubėti - pasėlius drausime tik iki gegužės 31 dienos“, - primena vienintelio Lietuvoje tarptautinio žemdirbių savidraudos fondo „VH Lietuva“ vadovas Algimantas Navickas.

A.Navicką stebina kai kurių žemdirbių nuostata, jog pasėlių draudimas labai daug kainuoja. Jis atkreipia dėmesį, kad apdrausti javus nuo krušos, liūties ir audros kainuoja tik 1,5–1,7 proc. nuo pasirinktos draudimo sumos, rapsus – tik 2,3–2,5 procento. Be to, pusę sumokėtos draudimo įmokos rudenį kompensuoja valstybė.

Šiais metais draudimo įmoka, lyginant su praėjusiais metais,  sumažėjo net 30 proc.

„Beje, šiais metais draudimo įmoka, lyginant su praėjusiais metais,  sumažėjo net 30 proc. Pavyzdžiui, jei žemdirbys norėtų nuo minėtų rizikų apdrausti 100 ha kviečių, kurių bendra draudimo suma – 250 tūkst. litų, pradžioje turėtų sumokėti 750 litų, rugpjūčio pradžioje – dar 3 tūkst. litų. Pateikęs prašymą kompensacijai gauti rajono  žemės ūkio skyriuje, rugsėjo–spalio mėnesiais žemdirbiui NMA išmokėtų 1 875 litų dydžio kompensaciją. Todėl 100 ha pasėlių apsauga žemdirbiui tekainuotų tik 1,875 litus, t.y. mažau kaip 19 litų už hektarą. Draudžiant 50 ha vasarinių rapsų bendrai 150 tūkst. litų sumai, žemdirbio mokama draudimo įmoka tesiektų 1,800 litų. O patirti nuostoliai būtų skaičiuojami nuo 150 tūkst. draudimo sumos“, – draudimo sumas vardija A.Navickas.

Vokietijos pasėlių draudimo bendrovės „Vereinigte Hagel“ atstovas „VH Lietuva“ pasėlius Lietuvoje draudžia jau septintus metus. Už 2014 m.  patirtus nuostolius sumokėta jau daugiau kaip 13 mln. litų.

Per „VH Lietuva” veiklos šalyje metus Lietuvos žemdirbiai sumokėjo 43,4 mln. litų draudimo įmokų, o draudimo bendrovė žemdirbiams atlygino 100,7 mln. litų patirtų nuostolių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką