Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kuriasi jaunieji ūkininkai

Jurbarko rajono Zubrickų kaime gyvenantis Darius Mickūnas ūkininkauti pradėjo tik praėjusiais metais. Vyriškis neslepia – savarankiškai pradėti dirbti žemę jį paskatino Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020 m. programos (KPP) parama.
Asociatyvinė iliustracija
Asociatyvinė iliustracija / „Pixebay“ nuotr.

D.Mickūnas pernai pasinaudojo KPP parama, skirta jauniesiems ūkininkams įsikurti, ir už gautus 40 tūkst. eurų pasistatė grūdų saugojimo bokštą bei įsigijo papildomą sandėliavimo įrangą. Būtent 40 tūkst. eurų ir yra maksimali paramos suma, kurią gali gauti žemdirbiai, teikiantys projektus pagal 2014-2020 m. programos veiklos sritį „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“.

Kaip pasakojo pats Jurbarko rajono gyventojas, iš tikrųjų jo įsigyti grūdų saugojimo bokštas ir sandėliavimo įranga kainavo maždaug 55 tūkst. eurų, tad 15 tūkst. eurų jam teko prisidėti nuosavų lėšų. Vis dėlto vyras dėl to nesuka galvos ir tikina, kad KPP parama jam buvo didžiulė paskata pradėti ūkininkauti.

„Teikiant paraišką vargo kažkiek buvo, tačiau tikrai ne per daug – tiek pat, kaip ir su bet kuriais kitais projektais. Bet kokiu atveju bandyti tikrai verta, nes gauta nauda yra didžiulė. Juk tokie pinigai nesimėto bet kur. Labiausiai mane sužavėjo tai, kad parama gali sudaryti 100 procentų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Aišku, mano atveju, teko kažkiek prisidėti ir savo lėšų, bet tik dėl to, kad išlaidos viršijo maksimalią paramos sumą. Nepaisant visko, labai džiaugiuosi gauta parama ir tikrai rekomenduočiau ja mėginti pasinaudoti ir kitiems ūkininkams“, – sakė D.Mickūnas.

Anot jo, šiais laikais savarankiškai ūkininkauti jauniems žmonėms nėra lengva, tad KPP parama daugumą gali paskatinti tai padaryti.

Pašnekovas teigė svarstantis ateityje dar ne vieną sykį naudotis KPP parama, jei tik būtų tokia galimybė. Šiuo metu vyriškis labiausiai galvoja apie galimybę teikti paraišką pagal KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Šiuo metu maždaug 110 ha žemės dirbantis jaunasis ūkininkas norėtų dar labiau modernizuoti savo ūkį.

„Kol kas projekto dar nerašiau, tačiau labai rimtai galvoju apie tai. Aišku, šiuo metu visos mintys sukasi apie javapjūtę. Šie metai man, kaip ir daugumai Lietuvos ūkininkų, dėl sausros nebuvo patys geriausi. Tiesa, ir skųstis nelabai turiu kuo. Bet kokiu atveju tikrai prikulsiu pakankamai grūdų, kuriuos galėsiu supilti į už paramą neseniai pastatytą bokštą“, – šypsojosi pašnekovas.

Jaunuoju ūkininku laikomas asmuo iki 45 metų. Šiame KPP paramos laikotarpyje jaunųjų ūkininkų aktyvumas yra didesnis nei numatyta lėšų. Paraiškos pagal KPP 2014-2020 priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ buvo priimamos 2015-2017 metais. Per šį laikotarpį buvo pateikta paraiškų, kuriose prašoma pinigų suma buvo beveik du kartus didesnė nei skirta lėšų visam programavimo laikotarpiui. Šiai veiklos sričiai numatyta skirti 64 mln. eurų, o visose surinktose paraiškose paramos prašoma suma siekia maždaug 120 mln. eurų. Šiuo metu parama patvirtinta 969 gavėjams. Patvirtinta paramos suma siekia apie 45 mln. eurų, o jau išmokėta – apie 35 mln. eurų.

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimui skirta parama Lietuvos regionuose didina žemės ūkio veiklų gyvybingumą ir konkurencingumą, skatina inovacijas ūkiuose.

Daugiau informacijos apie Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos paramą žemės ūkiui ir kaimui galite rasti čia: www.zum.lrv.lt ir www.ismanuskaimas.lt

KPF ZUM logo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius