Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 24d. 19:12

Liberalai siūlo prezidentei vetuoti saugiklius dėl žemės pardavimo, svarsto kreiptis į Konstitucinį Teismą

Remigijus Šimašius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Remigijus Šimašius

Liberalų Sąjūdžio atstovai ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl priimtų žemės pardavimo saugiklių. Liberalas Remigijus Šimašius sako, kad žemė yra prekė ir gamybos priemonė, tad tam, kad ji būtų naudinga, reikia leisti ja disponuoti. Anot jo, dabar tokios galimybės apribojamos.

„Turi būti leidžiama prekiauti žeme, nes kitu atveju užsiciklinama neaišku kokioje ekonomikoje. Žemė yra gamybos priemonė ir nuo to niekur nepabėgsime“, – teigė jis.

„Mes žemės ūkio sritį užrakinome į savotišką kastų sistemą. Kas dirbo žemę, tai ir toliau ją turės dirbti, nes išėjimas yra apsunkinamas. O kas nedirbo žemės, negali to ir pradėti, nes atėjimą irgi apsunkinam“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ sakė R. Šimašius.

„Man atrodo, kad tai nelabai dera su visos visuomenės principais. Manau, jei prezidentė pasirašys šį įstatymą, klausimas bus nagrinėjamas Konstituciniame Teisme. Mes detaliai pasižiūrėję, kas čia buvo priimta, nes chaosas Seime buvo didelis, tikrai kreipsimės į Konstitucinį Teismą“, – apie veiksmus pranešė liberalas.

Seimo narys kartu pridūrė netikintis, kad bus anšlagas užsieniečių, kurie norės supirkti lietuviškas žemes.

Seimo opozicijai priklausantys liberalsąjūdiečiai prezidentės prašo vetuoti parlamentarų ketvirtadienį priimtus saugiklius dėl žemės pardavimo

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Liberalai siūlo prezidentei vetuoti saugiklius dėl žemės pardavimo

Seimo opozicijai priklausantys liberalsąjūdiečiai prezidentės prašo vetuoti parlamentarų ketvirtadienį priimtus saugiklius dėl žemės pardavimo.

„Numatytas reglamentavimas ne tik kad neužtikrina, bet netgi riboja asmenų teisę į nuosavybę. Siūlome grąžinti Seimui pakartotinai svarstyti įstatymą“, – teigiama prašyme šalies vadovei Daliai Grybauskaitei.

Seimas saugiklius įtvirtinti skubėjo, kad jie įsigaliotų nuo gegužės, kai Lietuvoje baigsis draudimas žemę įsigyti užsieniečiams.

Vetuoti pataisas prašantys parlamentarai nurodė keliolika priežasčių, kodėl Seimas vėl turėtų grįžti prie reikalavimų dirbamos žemės pirkėjams svarstymų.

Be kita ko, jų netenkina tai, kad priimtame įstatyme nėra pereinamojo laikotarpio nuostatų dėl iki šio įstatymo įsigaliojimo pradėtos dirbamos žemės perleidimo procedūros užbaigimo tvarkos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką