Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos priešnuodžiai Rusijos sankcijoms: intervenciniai pirkimai ir ritualinis skerdimas

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, kad nors Rusijos sankcijų įtaka Lietuvos verslui ir pasijus, tačiau ji jau turi parengusi keletą receptų, kaip jam padėti.
Virginija Baltraitienė
Virginija Baltraitienė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Esu pavedusi Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai paruošti sutartis, suderinti sutarties procedūras ir pradėti pieno ir mėsos produktų intervencinius pirkimus. Pieno ar grietinės mes nesupirksime, bet sviesto, sūrio, kurie gali ilgai stovėti, pieno miltelių, mėsos produktų, kurie gali ilgiau laikytis, - galime. Tai leidžia Europos Komisija. Manau, su jais suderinsim, kad ir tie pinigai, ką mes išleisime iš savo biudžeto, mums bus atiduoti iš Europos Komisijos biudžeto“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ sakė V. Baltraitienė.

Pasak jos, pagrindinis tikslas dabar yra stabilizuoti rinką, kol bus surastos kitos rinkos 

Be to, V. Baltraitienė nurodė, jog žadama leisti ritualinį gyvulių skerdimą, kad mėsą galėtų pirkti musulmonų šalys. Pasak jos, šie sprendimai buvo užstrigę Vyriausybėje, tačiau numatoma greitai juos išjudinti.

„Žemės ūkio ministerijos išvada yra teigiama – tam pritarti, tad manau, kad Vyriausybė skubos tvarka pateiks tą išvadą, ir Seimas skubos tvarka priims. Bet mes ieškome dar kitokių būdų, kaip tą galėtume sertifikuoti, kad mūsų skerdyklos galėtų taip skersti galbūt net nelaukiant įstatymo“, – kalbėjo V. Baltraitienė. 

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius