Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 14:14

Sėjos ir sodinimo technikos gamybos šviesulio „Kinze Manufacturing“ dovana Lietuvai: 22 mln. Lt investicijų ir 250 naujų darbo vietų

Boružėlė ant kviečių
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Boružėlė ant kviečių

Birželio 12 d. vienas didžiausių pasaulyje sėjimo ir sodinimo technikos gamintojų „Kinze Manufacturing“ oficialiai paskelbė pradedantis veiklą Lietuvoje. Po 46 veiklos metų JAV „Kinze Manufacturing“ užsienio šalyje investuoja pirmą kartą, plėtrai planuoja skirti 22 mln. litų ir įdarbinti 250 žmonių.

„Pastebėję kylančią mūsų gaminamos žemės ūkio technikos paklausą Rytų Europos regione, apsisprendėme išnaudoti galimybes ir didinti gamybinius pajėgumus, mažinti didžiulius siuntimo kaštus bei trumpinti ilgus transportavimo terminus. Pasirinkome Lietuvą dėl čia plėtojamų ilgamečių gamybos tradicijų bei paramos iš vietos valdžios“, – sako Susanne Veatch, „Kinze Manufacturing“ viceprezidentė ir rinkodaros vadovė.

Pasak S.Veatch, Lietuvos pasirinkimą lėmė darbo jėgos pasiūla ir vietinių tiekėjų galimybės, taip pat buvo labai svarbi patogi lokacija potencialių plėtros rinkų atžvilgiu bei išplėtota infrastruktūra.

„Kinze Manufacturing“ Lietuvoje kuriasi 10 000 kvadratinių metrų gamyklos ir 600 kvadratinių metrų administracinėse patalpose. Bus pradedamos montuoti 4 skirtingų sėjimo ir sodinimo technikos modelių gamybos linijos, o pirmąją produkcijos partiją gamykloje planuojama užbaigti dar šių metų spalio mėnesį.

„Džiaugiuosi, kad „Kinze Manufacturing“ Lietuvoje rado tinkamas inžinierinės pramonės kompetencijas ir suteiks stimulo joms vystytis toliau, ypač atsinešdama savo turtingą patirtį gamybos srityje“ – sako Milda Dargužaitė, VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovė. – Pasaulio Banko atliekami tyrimai rodo, kad investicijos iš geografiškai nutolusių šalių turi didesnį teigiamą poveikį vietinei ekonomikai – tokios įmonės daugiau ir sparčiau ieškosi vietinių tiekėjų, nes jų neturi gretimose šalyse. Tikiu, kad „Kinze Manufacturing“ veikla Lietuvoje duos naują postūmį visai mechaninės inžinerijos industrijai ir padidins Lietuvos konkurencingumą šioje srityje.“

Pirmuosius darbuotojus „Kinze Manufacturing“ Lietuvoje planuoja įdarbinti rugpjūčio mėnesį. Darbui gamykloje bus reikalingi suvirintojai, mechanikai, CNC operatoriai ir kiti specialistai. Po penkerių metų Lietuvos gamykloje darbuotojų skaičius turėtų pasiekti 250.

„Siekdami užtikrinti gaminamos produkcijos kokybę, nusprendėme plėtoti aktyvų bendradarbiavimą su Lietuvos mokslo ir švietimo įstaigomis. Planuojame universitetams skirti finansinę paramą bei suteikti inžinerijos ir pramonės sričių studentams galimybes įgauti praktikos realiai dirbant su pažangiomis technologijomis bei gamybos procesais“, – sako S. Veatch.

Šiuo metu „Kinze Manufacturing“ savo produkciją iš JAV tiekia į Rusiją, Ukrainą, Vengriją, Bulgariją, Čekiją, Slovakiją. Į šias rinkas bus eksportuojama ir didžioji dalis Lietuvos gamykloje planuojamos pagaminti produkcijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

27:32
22:52
09:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką