Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 11d. 15:33

Lietuvos gamintojai į Ukrainą vėl tieks pieno ir mėsos produktus

Mėsos turguje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mėsa

Trečiadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius dr. Jonas Milius Taline (Estijos Respublika) susitiko ir aptarė prekybos lietuviškais pieno ir mėsos produktais sąlygas su Ukrainos Respublikos valstybinės veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos laikinuoju vadovu Vitalijumi Bašinskiu. Susitikimas įvyko Ukrainai oficialiai patvirtinus naujai suderintus veterinarijos sertifikatus pieno ir mėsos produktų eksportui.

„Ukrainos rinka mūsų maisto gamintojams visuomet buvo gerai žinoma ir patraukli, bet dėl pernai mūsų šalį užklupusio afrikinio kiaulių maro, kai kurių produktų eksportas laikinai buvo nutrauktas. Teko peržiūrėti ir iš naujo suderinti veterinarijos sertifikatus, kuriais leidžiama atnaujinti lietuviškų pieno ir mėsos gaminių eksportą. Turėjome pateikti garantijas, kad iš Lietuvos eksportuojama produkcija yra saugi ir mūsų taikomos ligos kontrolės priemonės yra efektyvios“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius.

Abiejų šalių kompetentingų institucijų vadovams aptarus ir suderinus prekybos reikalavimų detales, Lietuvos mėsos gaminių bei pieno ir jo produktų gamintojai jau gali atnaujinti savo produkcijos tiekimą į Ukrainą.

Minėtas susitikimas įvyko šiandien, Taline surengto Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato Ekspertų darbo grupės posėdžio dėl afrikinio kiaulių maro Baltijos šalyse ir Rytų Europos regione metu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką