Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkas Ramutis Klimas: Lietuvos kiaulininkystės sektoriaus laukia žlugimas

Taupyklė
BFL nuotr. / Taupyklė
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Šalčininkų ir Varėnos rajonuose nugaišusiuose šernuose aptiktas afrikinis kiaulių maras. Tai penktadienį patvirtino Maisto ir veterinarijos tarnyba. Ir nors įtarimų apie šį užkratą buvo jau anksčiau, specialistai tuo metu tikino, kad šernai šalyje krenta ne nuo kiaulių maro, o nuo infekcinės ligos panašios į marą.

Šiaulių Biologinių tyrimų mokslinio centro direktorius Ramutis Klimas mano, kad niekas specialiai nesistengė nuslėpti afrikinio kiaulių maro užuomazgų Lietuvoje. Visgi jo teigimu, jei bus griežtai laikomasi visų sanitarinių reikalavimų, užkratą įmanoma sustabdyti.

„Jeigu bus griežtai vykdomi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymai, reikalavimai biosaugos, aš manau, kad išvengti būtų galima“, – Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ sakė R.Klimas.

Jeigu būtų nustatytas afrikinis kiaulių maras, tai praktiškai gyvulininkystės sektorius Lietuvoje išnyktų.

Visgi tokiu atveju, jei afrikinis kiaulių maras išplistų, situacija šalyje būtų nekokia. R.Klimo teigimu, Lietuvoje gyvulininkystės puosėlėtojai patirtų didžiulius nuostolius, o rankomis trinti pradėtų užsieniečiai, kuriems atsivertų nauja rinka.

„Na praktiškai, mano nuomone, kiaulininkystės sektoriaus laukia žlugimas. Šiandien mes jau praktiškai 50 proc. visos kiaulienos įsivežame iš užsienio, neužsiauginame Lietuvoje pakankamai kiaulių. Ir jeigu būtų nustatytas afrikinis kiaulių maras, tai praktiškai gyvulininkystės sektorius Lietuvoje išnyktų. Užsieniui gal tai naudinga, jiems atsivertų rinka, bet mūsų kaimo žmonėms, tai nebūtų naudinga. Visiems būtų blogai“, – patikino R.Klimas.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką