2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Naujos mokestinės vertės didina žemės mokestį

Žemės mokestis šiemet bus mokamas nuo naujų pernai gruodį patvirtintų verčių, todėl daugeliui reikės mokėti didesnį mokestį, trečiadienį rašo „Verslo žinios“.
Žemės ūkis
Žemės ūkis / Valdo Kopūsto / 15min nuotr.

Nacionalinė žemės tarnyba patvirtino naujas masinio žemės vertinimo ataskaitas. Nuo naujų verčių žemės mokestis bus mokamas iki 2022 metų, o iki šiol jis mokėtas nuo 2013 metų verčių. Per šį laikotarpį daug kur žemės kaina išaugo, todėl didėja ir mokestis. Dienraštis pažymi, kad kai kurios savivaldybės visiems ar daliai mokesčių mokėtojų mažino tarifą, todėl jiems mokesčių našta neauga arba mažėja.

Didžiųjų miestų savivaldybių gyvenamosiose ir sodų teritorijose Registrų centras fiksuoja nedidelį žemės vertės augimą (2-3 proc.), komercinės paskirties žemės kaina auga 8 proc., o pramonės ir sandėliavimo žemės vertės beveik nesikeitė. Kaimiškosiose teritorijose žemės vertė augo labiau, o kai kur ji didėjo ir kelis kartus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką