Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nyderlandų veislininkystės įmonės produkciją perka ūkininkai iš 40 pasaulio šalių

Karvės
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Karvės
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Nyderlandai yra populiariausių pasaulyje pieninių galvijų – holšteinų, kilmės šalis. Šios veislės itin produktyviomis karvėmis domisi daugelio pasaulio šalių ūkininkai. Olandai eksportuoja ne tik pačius galvijus, bet užsiima ir jų veislininkyste.

Nyderlanduose yra trys stambios veislininkystės įmonės. Tai – vienos iš jų laboratorija. Keturis kartus per savaitę rytais čia atnešami ką tik paimti mėginiai – nustatoma sėklos kokybė. Kokybiška medžiaga saugoma specialiuose šiaudeliuose.

Šiaudeliai su kokybiška sperma yra laikomi skystame azote specialiose talpose. Čia temperatūra siekia minus 196 laipsnius. Per metus šioje veisimo įmonėje pagaminama iki 800 tūkst. dozių.

Šios veislininkystės įmonės produkciją įsigyja ūkininkai iš 40 pasaulio šalių. Įmonės darbuotojai prisimena, kad didžiausią kiekį – 103 tūkst. šiaudelių yra nupirkęs atstovas iš Turkijos. O ūkininkas iš Amerikos iš karto nupirkęs 2500 dozių, po devynių mėnesių užsakė dar tiek pat.

„Mes turime bulių, kurių sėkla – labai kokybiška. Tad jos įsigiję ūkininkai pasiekia geresnių vaisingumo rezultatų“, – sakė veislininkystės įmonės direktorius Gerardas Scheepensas.

Įmonės fermoje – apie pusantro šimto 25 veislių bulių – pieniniai, mėsiniai ir mišrūs. Banda kasmet atnaujinama – įmonės darbuotojai važinėja po pasaulį ir atrenka iš ūkininkų apie 30 naujų bulių.

Kaip teigia buliaus Asburtono savininkas, šiuo metu tai yra daugiausiai pinigų uždirbantis bulius todėl, kad jo visi rodikliai yra patys geriausi. Iš jo dukterų primelžiama tūkstančiu litrų pieno daugiau negu iš jų motinų.

Prieš beveik keturis dešimtmečius veiklą pradėjusi veislininkystės įmonė filialus turi 40 šalių. Savininkas neatmeta galimybės, kad filialas gali būti atsidarytas ir Lietuvoje.

„Viskas įmanoma. 1996-aisiais mes dirbome Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, bet kai Rytų šalys pradėjo stoti į Europos Sąjungą, persikėlėme į kitas šalis. Jeigu kas nors Lietuvoje norės mūsų produkcijos, tikrai padėsime“, – pasakojo veislininkystės įmonės savininkas Basas Engelenas.

Apie šešis dešimtmečius su galvijais dirbantis B. Engelenas teigia labai mylintis savo darbą. Veislininkystės įmonės savininkas sako, kad jam atostogos yra darbas, o gyvenimas – atostogos.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką