Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 07 04, 13:05

Olandų ūkininkai blokuoja prekybos centrų sandėlius

Olandų ūkininkai, pykstantys dėl vyriausybės planų mažinti taršą, pirmadienį traktoriais ir sunkvežimiais blokavo prekybos centrų sandėlius, surengdami dar vieną šios vasaros protesto akciją.
Parduotuvė
Parduotuvė / 123rf.com nuotr.

Judriausias Nyderlanduose Schipholio oro uostas paragino keliautojus į jo terminalus vykti viešuoju transportu, nes nuogąstaujama, kad blokada bus taikoma ir oro uostams.

Olandų ūkininkų nepasitenkinimą išprovokavo vyriausybės pasiūlymas iki 2030 metų perpus sumažinti taršą tokiomis medžiagomis kaip azoto oksidai ir amoniakas. Provincijų administracijoms nurodyta per vienus metus parengti atitinkamus planus.

Tai, kaip tikimasi, reikš gyvulių skaičiaus mažinimą ir kai kurių ūkių, kur gyvuliai nulemia didelį amoniako kiekį, supirkimą. Pelningo šalies žemės ūkio sektoriaus dalyviai teigia, kad į juos nusitaikyta neteisingai, kad nesirūpinama jų ateitimi.

Prekybos centrus vienijanti organizacija paragino policiją imtis veiksmų ir įspėjo dėl galimo prekių lentynose trūkumo.

„Paskirstymo centrų blokados kenkia Nyderlandų piliečiams. Prekybos centrai daro visa, ką gali, kad parduotuvėse nieko nepritrūktų, bet jei blokados tęsis, galėtų atsitikti taip, kad žmonės nebegalės nusipirkti kasdienių produktų“, – sakoma Centrinio prekybos maistu biuro pareiškime.

Eismo pareigūnai įspėjo automobilininkus pasirengti vėlavimams ir galimam lėtai važiuojančių traktorių buvimui greitkeliuose, bet sakė, kad anksti pirmadienį problemų į darbus važiuojantiems žmonėms nebuvo daug, galbūt dėl to, kad daug kas nusprendė dirbti iš namų, o ne rizikuoti įstrigti spūstyse.

Savaitgalį vyriausybė paskyrė tarpininką derybose tarp ūkininkų organizacijų ir pareigūnų, rengiančių taršos mažinimo priemones. Tačiau premjeras Markas Rutte atmetė galimybę derėtis su ūkininkais, atsakingais už radikalius protestus.

Vyraujančio ūkininkavimo lobistų grupė LTO tarpininką Johaną Remkesą pavadino „valdymo sunkiasvoriu, gerai išmanančiu“ šiuos klausimus ir sakė, kad yra pasirengusi derėtis su juo.

Pasak LTO, Nyderlanduose yra kone 54 tūkst. žemės ūkio bendrovių, o šio sektoriaus eksportas 2019 metais buvo vertas 94,5 mlrd. eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką