Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio žemdirbių turgų užplūdę pirkėjai ieško augalų savo sodams, o sėklas siunčia net į JAV

Žemdirbių turguje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Žemdirbių turguje
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžyje, turguje „Tau, žemdirby“, kurį pirkėjai mieliau vadina tiesiog žemdirbių turgumi, – sujudimas. Apie tai, kad prekyba itin suaktyvėjo, rodo ir tai, kad sunku rasti vietą automobiliui pastatyti. Pirkėjai į turgų plūsta būriais, o pardavėjai džiaugiasi vis geresniais pardavimų rezultatais.

Panevėžio žemdirbių turguje medeliais prekiaujantys ūkininkai sako, kad prekyba pavasarį visuomet aktyvesnė nei rudenį. Laisvalaikį namuose į veiklą sode ar darže šylant orams iškeičia vis daugiau žmonių, tad gerokai šoktelėjo įvairių vaismedžių pardavimai.

Žmonės grįžta į sodus

Prekybininkai tikina, kad žmonės šiuo metu labiausiai domisi vyšniomis bei slyvomis. Dažnas pasiteirauja ir aktinidijų, svarainių ir kitų augalų.

Pardavėjai tikina šio pavasario laukę su nerimu. Jų teigimu, buvo baimintasi, kad įvedus eurą sumažės pardavimai. Tačiau prekybininkai sako, kad jų prognozės nepasitvirtino.

Turime pirkėjų ir iš Šiaulių, Pakruojo, kitur.

„Stengiamės prisiderinti prie pirkėjo. Vis dar adaptuojamės prie euro, tačiau neigiamos įtakos prekybai nauja valiuta neturi. Kaip tik pastebime, kad žmonės perka gausiau ir net atvažiuoja iš kitų miestų. Turime pirkėjų ir iš Šiaulių, Pakruojo, kitur. Mūsų turguje pasirinkimas labai didelis. Žmonės nori galimybės rinktis, o čia asortimentas tikrai platus“, – tvirtino vaismedžiais ir vaiskrūmiais prekiaujantis Paulius.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje

Šiemet pirkėjai ypač domisi šilauogėmis, ožerškiais, bespyglėmis gervuogėmis. Turguje įsigyti galima netgi japonišką lazdyną, kurio raitytas kamienas dažniau tampa sodo puošmena, nei riešutų šaltiniu.

Nors žiema nebuvo itin šalta, tačiau kai kurie pardavėjai prekybą pradeda tik dabar. Anot jų, anksčiau pasiruošti sezonui sukliudė vėsus pavasaris ir žema oro temperatūra naktimis.

„Prekiauju pirmą dieną ir sekasi tikrai gerai. Žmonės perka kopūstus, ruošiasi juos sodinti lauke. Jau tikrai nebenušals jie, galima sodinti. Aš jau pasodinusi“, – sakė Panevėžio apskrityje ūkininkaujanti Kristina.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje

Pomidorai irgi turi madas

Kai kurie prekeiviai Panevėžio žemdirbių turguje pirkėjų laukia jau trečią savaitgalį. Anot jų, prekyba pagausėjo tiks sušilus orams. Pomidorų daigais prekiaujantys ūkininkai pastebi netgi tam tikras sezono madas.

Pirkėjai gauna ir visą informaciją apie pirkinį.

„Šiemet ypač daug perkama vynuoginių pomidorų. Žmonės ir balkonuose juos augina. Taip pat populiarūs juodi pomidorai. Visada žmonėms patariame ir išaiškiname, kaip sodinti, kaip prižiūrėti. Pirkėjai gauna ir visą informaciją apie pirkinį. Patariame, kaip auginti“, – sakė prekybininkė Rita.

Pro pirkėjų akis neprasprūsta pasiūlymai įsigyti ir baklažanų. Kaip sako pardavėjai, jiems ypatingos priežiūros nereikia. Užtenka tiesiog pasodinti juos kartu su agurkais.

Panevėžio žemdirbių turgumi nusivylę neliks ir egzotiškesnių vaisių mėgėjai. Siūloma patiems užsiauginti melionų ir arbūzų.

„Melionus reikėtų auginti šiltnamyje, o arbūzai gali augti ir lauke. Jie tikrai užauga ir prinoksta. Mes auginame lauke, kartais iki dviejų kilogramų užauga. Būna tikrai prinokę. Geriausias metas nuimti derlių – rugsėjo pradžia“, – tvirtino prekybininkė Vilma.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje

Turguje – gėlių jūra

Vaismedžiais ir vaiskrūmiais prekiaujančių ūkininkų gretas papildė ir gėlininkai. Jie prekybos apimtimis tikrai nesiskundžia. Žmonės graibsto našlaites ir rožes, nepraeina ir pro įvairius dekoratyvinius augalus.

„Gėlių per daug nebūna niekada. Ši gėlė papuoš namus, ji velniškai gražiai atrodo. Pavyko dar nusiderėti, juk turguje galima derėtis“, – sakė greta Panevėžio gyvenantis Vytautas.

Pirkėjų užgaidas pasiruošę patenkinti ir rožių sodinukus pardavinėjantys gėlininkai. Jie pirkėjams rožių žiedus išsirinkti siūlo vartant katalogą, kuriame galima rasti įvairiausių spalvų ir atspalvių rožių.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje

Prie trąšų nusidriekė eilės

Plėvele šiltnamiams prekiaujantis Edmandas pirkėjų aktyvumu irgi nesiskundžia. Pasak vyro, šylant orams pirkėjų tik gausės. Prekeivis sako, kad plėvelės turėtų užtekti visiems norintiems.

„Šiandien jau daugiau nupirko. Populiariausia šešių metrų pločio storesnė, plonesnė plėvelė. Agroplėvelę irgi labai perka. Jaučiasi, kad žmonės jau susirūpino savo sodais ir daržais, dengia šiltnamius“, – sakė turguje „Tau, žemdirby“ prekiaujantis vyras.

Tuo metu trąšomis prekiaujantys verslininkai vos spėja suktis. Prie jų prekyvietės nusidriekusi žmonių eilė, o nekantriausi pirkėjai į vidų braunasi pro galines duris. Pardavėjai tvirtina, kad neturi laiko net atsikvėpti ir yra pasiruošę dideles trąšų atsargas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žemdirbių turguje

Sėklos iškeliaus į JAV

Pirkėjų stygiumi nesiskundžia ir sėklų prekeiviai. Šiuo metu ypač paklausūs žirniai. Turguje prie sėklų skyriaus sutikta pirkėja patikino, kad Lietuvoje pirktas sėklas po kelių valandų išsiųs į Jungtines Amerikos Valstijas savo dukrai.

„Mano dukra prašė sėklų iš Lietuvos, ji gyvena už Atlanto, Čikagoje ir ten sodins. Pirksiu agurkų, špinatų, cukinijų, žemaūgių pomidorų ir dar gėlių sėklų. Pernai ji irgi augino agurkus, tačiau kažkodėl prastai užderėjo. Šiemet bandys iš naujo“, – tvirtino pirkėja.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką