Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžiuko ūkininkas Vladas Kochanauskas: „Vištų ir kiaušinių parduočiau dar daugiau, bet kaime nebėra kam dirbti“

Vištų ūkis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ūkininkas Vladas Kochanauskas
Šaltinis: 15min
1
A A

Kauno rajono ūkininkas Vladas Kochanauskas, auginantis per 10 tūkst. vištų, teigia, kad kaimo žmonės noriai iš jo perka gyvas vištas ir galėtų jų parduoti daug daugiau, jei ne darbo jėgos trūkumas. Prieš šv. Velykas šluote šluojami ir ūkyje surenkami kiaušiniai.

Kauno rajone, Panevėžiuke jau du dešimtmečius naminius paukščius auginantis V.Kochanauskas sako, kad viščiukai, kuriuos jis pardavinėja po 4-7 litus, yra pagrindinis jo verslas. Tuo tarpu kiaušiniai tėra papildomos pajamos. Iš tūkstančių sparnuočių tik 250 yra dedeklės. Dėl to artėjant šv. Velykoms ūkininkas tikina jau negalintis visų pirkėjų aprūpinti kiaušiniais, nors kasdien jų surenka apie 200.

Dešimt kiaušinių tiesiai iš V.Kochanausko ūkio kainuoja tik 3,5 lito.  

„Prieš dešimtmetį vištų paklausa buvo daug mažesnė, nes sodiečiai buvo pradėję atsisakyti auginti paukščius ir mieliau jų mėsą bei kiaušinius pirko parduotuvėse, bet jau kelerius metus situacija visiškai kitokia“, – teigė ūkininkas. 

V.Kochanausko fermoje gyvena 11 tūkst. viščiukų ir suaugusių vištų.

Antys ir žąsys šv. Kalėdoms, vištos – šv. Velykoms

V.Kochanausko fermoje karksi 11 tūkst. viščiukų ir vištų. „Turėjau ir ančių, žąsų, kalakutų, bet visus šiuos paukščius pardaviau dar prieš Kalėdas. Jie tada labiausiai paklausūs, mat per šventes žmonės nori kitokios paukštienos“, – teigė jis.

Po Naujųjų metų ūkininko fermoje nelieka ir vištų. Jas pradeda perinti baigiantis žiemai. „Kitų paukščių tokiu laiku daug neperka, todėl jų iki rudens ir neveisiu. Užtat labai padidėja gyvų vištų poreikis“, – sakė V.Kochanauskas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vištų ūkis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Vištų ūkis

Sava vištiena ir kiaušiniai – vis dar vertybė

V.Kochanauskas pastebi, kad vištų paklausą kaimuose labai padidino televizijos laidos, straipsniai laikraščiuose, portaluose, kuriuose teigiama, kad didelių maisto pramonės įmonių produkcija nėra sveika.

„Šis vajus prasidėjo prieš kelerius metus, bet norinčių užsiauginti savo vištų mėsai ar kiaušiniams nemažėja“, – džiaugėsi ūkininkas.

Vienadieniai dedeklių viščiukai kainuoja 4 litus, mėsiniai 2,5-3 litus, o vėliau, per kiekvieną savaitę, praleistą fermoje, jie pabrangsta litu.

Paukštininkas sėkmingai parduoda visus išperintus ir paaugintus viščiukus. Vienadieniai dedeklių viščiukai kainuoja 4 litus, mėsiniai 2,5-3 litus, o vėliau, per kiekvieną savaitę, praleistą fermoje, jie pabrangsta litu.

„Galėčiau mažiausiai trečdaliu padidinti paukščių skaičių, bet kaime nėra norinčių dirbti, pritrūkčiau darbo rankų, taip pat tektų investuoti milijoną litų į naujas patalpas“, – aiškino jis.

Ūkininkas perka grūdus, vitaminus, mineralus ir pats gamina pašarus.

Kiaušinių verslas nevilioja

V.Kochanauskas nesirengia investuoti ir į kiaušinių verslą. „Ir viščiukus, ir kiaušinius parduodu tik pavieniams žmonėms tiesiogiai. Nesu sudaręs jokių sutarčių su prekybos tinklais, nestoviu ir turguje“, – sakė ūkininkas. Jis minėjo, kad per 20 metų turi didelį nuolatinių klientų būrį ir sėkmingai verčiasi prekyba tiesiogiai iš ūkio.

Pasak jo, norint didinti parduodamų kiaušinių apimtis ir tiekti juos parduotuvėms, reikėtų užsiimti pakavimu, rūšiavimu pagal dydį, žymėjimu, o tai papildomi kaštai.

Kodėl net prieš šv. Velykas turguose nepagausėja ančių, žąsų ar kalakutų kiaušinių?

„Antis per metus padeda iki 150 kiaušinių ir tik pavasarį bei vasarą, o višta dvigubai daugiau ir deda visus metus, todėl ir dominuoja vištų kiaušiniai. Antis ir žąsis paukštininkai paprastai užaugina švenčių stalui. Be to, šių paukščių vienas kiaušinis vertas gal 70 centų, o ančiukas – 3 litų. Štai ir visa aritmetika, dėl ko verčiau išperinti ir parduoti paukščiuką, o ne kiaušinį“, – prieš pat šv. Velykas aiškino ūkininkas V.Kochanauskas.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką