Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pigesni degalai – ir gyvulių augintojams

Žalosios karvės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žalosios karvės
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Seimui pateiktos Akcizų įstatymo pataisos, numatančios, kad pigesnių degalų galėtų įsigyti ne tik augalininkystės ūkiai, bet ir gyvulių, paukščių, bičių bei grybų augintojai, kurie iki šiol to daryti negali.

Žemdirbiai į traktorius ir mašinas pilasi dyzelino, kuriam netaikomas akcizo mokestis. Tokio žaliai dažyto dyzelino litras maždaug 1,3 lito pigesnis už skirtą kitoms transporto priemonėms.

Dabar lengvatine tvarka įsigyti šių degalų gali ūkininkai ir bendrovės, pagal deklaruotą pasėlių, pievų ir ganyklų plotą. Tačiau neatsižvelgiama į laikomų gyvulių skaičių. Esą dėlto nukenčia gyvulių augintojai.

Žemdirbiai į traktorius ir mašinas pilasi dyzelino, kuriam netaikomas akcizo mokestis. Tokio žaliai dažyto dyzelino litras maždaug 1,3 lito pigesnis už skirtą kitoms transporto priemonėms

„Mes –pieno ūkiai, jau seniai kreipėmės į vyriausybę, kad padidintų mūsų pieno ūkiams lengvatinių degalų normą, nes reikia ir pašarą ruošti, ir mėšlą išvežti“, – kalbėjo pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis.

Gyvulių augintojai siekia, kad jiems būtų leidžiama įsigyti 30 proc. daugiau dyzelino nei dabar. Vyriausybė Seimui pateikė įstatymo pataisą nuo kitų metų leisti lengvatine tvarka įsigyti degalų, atsižvelgiant ir į laikomus gyvulius, paukščius, bites.

„Kadangi mūsų vyriausybė daugiau remiame gyvulininkystę, tai jai reikia duoti daugiau to kuro. Nes kiaulininkai, paukštininkystė visai nieko negauna“, – sakė Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Bronius Pauža.

Tačiau Finansų ministerija yra numačiusi šiai lengvatai tik 277 mln. litų per metus. Tad dabar svarstoma, ar  būtų galima padidinti degalų kiekį gyvulių ūkiams, kiek atėmus iš grūdų augintojų.

Mokesčių inspekcijos duomenimis, pernai šia lengvata pasinaudojo daugiau nei 65 tūkst. ūkininkų ir bendrovių

„Ar reikia nuo ko atimti, jei yra dalis nepanaudota, tai tie, kurie nepanaudoja, to kiekio, reikia iš jų paimti“, – svarstė Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

Pasak žemės ūkio viceministro, pirmiausia reikia pataisyti įstatymą, vėliau būtų rengiama degalų perskirstymo tvarka.

„Ši nuostata leis Vyriausybei priimti sprendimą, kiek kokiai žemės ūkio šakai būtų galima skirti litrų ar ariamos žemės hektarui ar sąlyginiam galvijui“, – sakė žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas.

Mokesčių inspekcijos duomenimis, pernai šia lengvata pasinaudojo daugiau nei 65 tūkst. ūkininkų ir bendrovių. Tačiau iš numatytų be akcizo parduoti 264 mln. litrų dyzelino 30 mln. liko nepanaudota.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką