Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Reikalavimai siekiantiesiems 2014 m. paramos už pieną

Karvė
Fotolia nuotr. / Karvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Gyventojai, 2014 m. norintys gauti specialiąją paramą už pieną, privalo laikytis Pieno gamybos kvotų sistemos administravimo taisyklėse bei Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos apraše nustatytų reikalavimų.

Atliekant patikras ūkiuose tikrinama, ar gyvuliai paženklinti ausų įsagais – patikrinami kiekvieno gyvulio ausų įsagų numeriai. Pažymėtina, kad pareiškėjai turi užtikrinti sąlygas (gyvulius atskirti grupėmis, juos suginti į užtvarus ir pan.) Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistams patikrinti ir tiksliai identifikuoti gyvulius.
 
Taip pat tikrinama, ar pareiškėjas veda gyvulių apskaitą, pildo ir saugo gimimo, perkėlimo, skerdimo, gaišimo ir (arba) pardavimo dokumentus laikydamasis Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos aprašo reikalavimų. Visos gyvūnų ženklinimo ir registravimo apskaitos formos ir žurnalai saugomi 3 metus po paskutinio įrašo. Apskaitos žurnalai bei kiti reikiami dokumentai pateikiami patikrą ūkyje atliekančiam NMA specialistui.
 
Be to, patikros vietoje metu tikrinami šie pieno apskaitos dokumentai:

pieno supirkimo ir priskaitymo knygelės;
sąskaitos faktūros apie parduotus pieno kiekius;
Tiesioginių pardavimų žurnalas (Pagaminto, sunaikinto, suvartoto ūkyje, parduoto perdirbti ir parduoto ar atiduoto tiesiogiai vartoti pieno (pieno produktų) apskaitos žurnalas).

 
Pažymėtina, jog dokumentai yra tikrinami už 2013-2014 kvotos metus (laikotarpis nuo 2013 m. balandžio 1 d. iki 2014 m. kovo 31 d.).
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką