Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 06, 13:47

Rekordinį lygį kovą pasiekusios maisto kainos pasaulyje balandį šiek tiek sumažėjo

Rekordinį lygį kovą pasiekusios maisto kainos pasaulyje balandį šiek tiek sumažėjo, tačiau tebebuvo didelės ir tai lėmė karas Ukrainoje, penktadienį pareiškė Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO).
Kviečiai moters rankoje
Kviečiai / Vida Press nuotr.

Rusijai paskelbtos tarptautinės sankcijos, taip pat eksporto srautų sutrikimai, kuriuos lėmė vasario 24 dieną Kremliaus surengta invazija į Ukrainą pakurstė baimę dėl pasaulinės bado krizės.

Rusijai ir Ukrainai, kurių didžiuliai grūdų auginimo regionai yra vieni pagrindinių pasaulio aruodų, tenka milžiniška kelių svarbių prekių, tokių kaip kviečiai, augalinis aliejus ir kukurūzai, pasaulinio eksporto dalis.

FAO skaičiuojamas maisto kainų indeksas, kuris ir vasarį, ir kovą buvo pasiekęs rekordinį lygį, balandį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, smuktelėjo 0,8 proc., pranešė agentūra.

„Šioks toks indekso sumažėjimas yra sveikintinas pokytis, ypač mažų pajamų šalims, kuriose trūksta maisto produktų, tačiau maisto kainos tebėra arti neseniai pasiektų aukštumų. Tai rodo, kad padėtis rinkoje vis dar yra įtempta, ir kelia iššūkių siekiant maistu aprūpinti tuos pasaulio gyventojus, kurie yra labiausiai pažeidžiami“, – pareiškė FAO vyriausiasis ekonomistas Maximo Torero Cullenas.

Bendro indekso sumažėjimą visų pirma paskatino augalinio aliejaus kainos – FAO skaičiuojamas augalinių aliejų kainų subindeksas balandį smuko 5,7 procento.

Tačiau FAO pažymėjo, kad kainos tebėra labai didelės, nes „tebėra neaiškumų dėl eksporto iš Indonezijos, pirmaujančios pasaulyje palmių aliejaus eksportuotojos“.

Indonezijos sprendimas sustabdyti palmių aliejaus eksportą dėl nepakankamos pasiūlos vidaus rinkoje paskatino augalinių aliejų kainų pakilimą į rekordines aukštumas ir dar padidino įtampą rinkoje, kuri dėl karo Ukrainoje ir pasaulinio klimato šilimo jau patiria didžiulį spaudimą.

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių – grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus – kainų mėnesio pokyčius tarptautinėse rinkose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką