Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusiją pamaitinti norinti Baltarusija atšaukė gyvų galvijų iš ES importo draudimą

Karvė
„Valio“ / Karvė
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltarusija, siekianti padidinti maisto produktų eksportą į Rusiją, atšaukė gyvų galvijų embargą Europos Sąjungai, pranešė Baltarusijos žemės ūkio ministras.

Minskas pranešė, kad embargo atšaukimas niekaip nesusijęs su valstybės planu padidinti eksportą į Rusiją, kuri atsisakė mėsos, pieno ir kitų produktų iš Europos Sąjungos, JAV, Kanados ir Australijos už maždaug 9 mlrd. dolerių, praneša „Reuters“.

2012-2013 metais įvestas gyvų galvijų importo į Baltarusiją iš Europos Sąjungos embargas buvo atšauktas dėl sumažėjusio nerimo dėl avis ir karves 2011 metais Europoje puolusio viruso.

Baltarusija planuoja maisto eksportą į Rusiją šiemet padidinti nuo 15 iki 40 proc. Mėsos ir jos produktų eksporto į Rusiją vertė pirmus penkis šių metų mėnesius siekė 1,35 mlrd. dolerių.

Dabar Baltarusija jau priima gyvus galvijus iš Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Liuksemburgo, Ispanijos, Austrijos, Danijos, Kroatijos, Latvijos, Vengrijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Rugpjūčio 7 dieną Rusija uždraudė mėsos, žuvies, pieno produktų, vaisių ir daržovių importą iš JAV, ES, Norvegijos, Kanados ir Australijos vieneriems metams.

Rusija iš šių valstybių pernai importavo maisto už 17,2 mlrd. dolerių, iš kurių 9,2 mlrd. dolerių patenka į draudžiamų produktų sąrašą.

Maskva pranešė, kad leis Vakarų maisto importą per Baltarusiją ir Kazachstaną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką