Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija stabdo planus tikrinti kai kurių ES šalių kiaulienos gamintojus

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) sustabdė planus tikrinti kiaulienos gamintojus keliose Europos šalyse, kurioms ketino leisti eksportuoti mėsos produktus į Rusiją, kai tik pasibaigs dalinis jų embargas.
Mėsos turguje
Mėsos turguje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 2 Rusija Embargas

„Mes pradėjome planuoti patikrinimus, tačiau dabar sustojome ir svarstome, ar daryti tai ar ne“, – sakė tarnybos vadovas Sergejus Dankvertas. Pasak jo, gamintojai turėtų patvirtinti, ar produkcija atitikinka Rusijoje galiojantiems aukščiausiems saugumo reikalavimams.

Planuota tikrinti Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Danijos, Vengrijos ir Nyderlandų įmones.

Pasirodžius pranešimams apie planuojamus patikrinimus, kai kurios ES šalys, visų pirma Lietuva ir Lenkija, kritikavo šį Rusijos požiūrį, sakydamos, kad sąlygos turi būti vienodos visoms ES šalims.

„Tačiau kaip jos gali būti vienodos, jei Europos šalyse veterinarijos padėtis yra skirtinga?“, – klausė S.Dankvertas.

„Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje buvo registruotas afrikinis kiaulių maras. Todėl jie negalės mums tiekti mėsos trejus metus. Neįmanoma jiems taikyti tokių pat priemonių, kurias norėtume taikyti Danijai ir kitoms šalims, kuriose to viruso nėra“, – sakė jis.

„Mes mėginome rasti išeitį iš šios situacijos ir suteikti galimybę sugrąžinti europietišką kiaulieną į Rusijos rinką. Tačiau, jei mūsų kolegos iš Europos mano, kad šis būdas yra netinkamas, mes šios iniciatyvos nesiimsime“, – pareiškė S. Dankvertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius