Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje ir Baltarusijoje – nauji afrikinio kiaulių maro protrūkiai

Paršeliai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Paršeliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Baltarusijos žiniasklaida išplatino informaciją apie įtarimus, kad nustatyti trys nauji afrikinio kiaulių maro protrūkiai Minsko srityje, Rusaki, Sopkovčina ir Ročeviči kaimuose.

Neoficialiais duomenimis, afrikinis kiaulių maras išplito 5 Baltarusijos srityse. Atsakinga šios šalies institucija oficialios informacijos neteikia ir tvirtina, kad Baltarusijoje nustatyti tik 2 afrikinio kiaulių maro protrūkiai Čiapun kaime, Ivjevsko rajone, Gardino srityje ir Kopti kaime, Vitebsko srityje.

Pasak VMVT direktoriaus Jono Miliaus, po viešojoje erdvėje pasirodžiusios neoficialios informacijos apie naujus afrikinio kiaulių maro protrūkius Minsko apskrityje, susisiekta su Baltarusijos vyriausiuoju veterinarijos inspektoriumi Jurijumi Pivovarčiku. Anot jo, Baltarusijoje imtasi ypatingų biosaugos priemonių, siekiant išvengti ypač pavojingos ligos plitimo.

Didžiausi kiaulių kompleksai yra apsupti trijų bioapsaugos žiedų, o į fermų vidų darbuotojai įleidžiami tik po itin atidžios patikros. Tam pasitelktos net karinės pajėgos. Daugelyje šalies vietų naikinamos kiaulės tik dėl to, kad būtų išvengta galimo afrikinio kiaulių maro plitimo. Kol kas nebuvo pateikta laukinių gyvūnų epidemiologinė situacija Baltarusijoje.

Apie afrikinio maro protrūkius taip pat informavo Rusijos atsakingos institucijos, kad Maskvos apskrityje Charlino, Volokolamsko, Potošinskovo kaimuose patvirtinta ši liga, ištyrus trijų nugaišusių kiaulių kraują. Be to, netoli anksčiau minėtų kaimų esančiuose miškuose rasti nugaišusių šernų, kuriuos ištyrus taip pat nustatytas afrikinis kiaulių maras. Pasak Rusijos veterinarijos specialistų, visame regione paskelbtas karantinas, siekiant, kad afrikinis kiaulių maras neišplistų toliau. Rusijos Federacijos kolegos pripažįsta, kad pavojingas virusas tikriausiai pateko iš laukinės faunos. 

„Nors Lietuvos pasienyje atliekama visų transporto priemonių dezinfekcija, iš Baltarusijos atvykstančių keleivių konfiskuojami maisto produktai (jau sunaikinta daugiau kaip 4 t), atliekama labai intensyvi afrikinio kiaulių maro stebėsena (per šiuos metus ištirta daugiau kaip 2600 kiaulių ir 1300 šernų – tyrimai neigiami), tačiau viena didžiausių grėsmių išlieka migruojantys laukiniai gyvūnai – šernai. Pasak kolegų iš Rusijos, paskutinį afrikinio kiaulių maro protrūkį sukėlė būtent užsikrėtę laukiniai gyvūnai. Todėl prašome visų medžiotojų ir kaimo vietovėse gyvenančių žmonių būti dėmesingais ir labai griežtai laikytis biosaugos priemonių“, – komentavo VMVT direktorius J.Milius.

Kiaulių laikytojų prašoma įtarus ligą nedelsiant informuoti VMVT visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403 arba tiesiogiai kreiptis į VMVT teritorinį padalinį, kurį galima rasti kiekviename rajone, ar pranešti aptarnaujančiam privačiam veterinarijos gydytojui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką