Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos embargas: nauja EK paramos schema vaisių ir daržovių sektoriui

Vilniečiai turės progą įsigyti tiesiai iš sodo ir daržo atkeliavusių rudens gėrybių.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Daržovės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Komisija patvirtino naują papildomą priemonių programą, kuri skirta teikti paramą vaisių ir daržovių augintojams. Atitinkamai pagal produkcijos eksporto kiekį į Rusiją, kiekvienai valstybei nustatytas tam tikras leistinas remti vaisių ir daržovių kiekis. Lietuva gali skirti paramą iš viso 7 tūkst. tonų vaisių ir daržovių, iš jų 4 tūkst. tonų – vien tik daržovių sektoriui.

Latvijai ir Estijai paramos visiškai neskirta, Lenkijai leidžiama paremti 18,5 tūkst. obuolių ir kriaušių. EK skaičiuoja, kad šiai priemonių programai įgyvendinti reikės apie 165 mln. eurų.

Lietuvoje išauginama apie 300 tūkst. daržovių ir 550 tūkst. tonų bulvių. Eksportas į Rusiją siekia 27 tūkst. tonų daržovių ir 26 tūkst. tonų bulvių. Tai sudaro nedidelę dalį visos užaugintos daržovių ir bulvių produkcijos – atitinkamai 9 ir 4,7 proc.

Rugsėjo viduryje EK, motyvuodama tuo, kad paraiškų paramai pateikta daugiau nei skirta pinigų, pristabdė paraiškų priėmimą 125 mln. eurų paramai vaisių ir daržovių augintojams, nukentėjusiems nuo Rusijos taikomų ES produktų importo apribojimų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką