2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

S.Gentvilas: noriu paneigti mitą, kad Lietuvoje kertama per daug miškų

Penktadienį prie Seimo renkantis protestuotojams prieš plynuosius miškų kirtimus saugomose teritorijose, aplinkos ministras sako norintis paneigti mitą, kad Lietuvoje miškai kertami per intensyviai. Tačiau Simonas Gentvilas pripažįsta, kad sanitariniai kirtimai saugomose teritorijose galėtų būti tvaresni.
Simonas Gentvilas
Simonas Gentvilas / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

„Lietuvoje iškertama 70 proc. metinio prieaugio ir Lietuva yra tvariai ūkininkaujanti šalis. Lietuvoje yra dvigubai daugiau miškų ploto negu tarpukariu, trigubai daugiau medienos sukaupta ir Lietuvoje kiekvienais metais paliekama trečdalis prieaugio ateities kartoms, tai reiškia, kad Lietuvoje kas metus didėja miškų plotas“, – penktadienį žurnalistams sakė ministras.

Videokadras/Kirtimai Verkių regioniniame parke
Videokadras/Kirtimai Verkių regioniniame parke

„Noriu garsiai paneigti mitą, kad Lietuvoje yra kertama per intensyviai“, – pridūrė S.Gentvilas.

Vis dėl to, anot jo – sanitariniai kirtimai saugomose teritorijose galėtų būti atliekami tvariau – jie turi būti absoliuti išimtis, todėl šiuo metu planuojama keisti teisės aktus.

„Yra išleistas, derinam, ministro įsakymo pakeitimas, kad saugomose teritorijose plynieji kirtimai, jie būtų žymiai rečiau atliekami ir tie židiniai būtų valdomi visiškoj intervencijoj. Jeigu matomi užkrėsti židiniai, kad būtų kertami tik paveikti medžiai“, – sakė ministras.

Protestuotojams taip pat teigiant, kad miškų urėdijos pertvarkymas iš valstybinės įmonės į akcinę bendrovę skatins didesnį savivaliavimą ir intensyvesnius kirtimus, S.Gentvilas sako, kad kirtimų mastą penkeriems metams nustato valstybė, o „ar valstybinė įmonė, ar akcinė bendrovė, tai visiškai nekeičia kirtimo apimčių“.

Aplinkos ministras pabrėžė, jog tai, kad Lietuva yra viena didžiausių Švedijos baldų prekybos koncerno „Ikea“ medienos tiekėjų, yra „absoliuti sėkmė“.

„O kas čia blogo? „Ikea“ yra pasaulinė lyderė socialinėje atsakomybėje, korporatyviniame valdyme, tikrai mėgiama produkcija ir tai yra Lietuvos sėkmės istorija. 40 proc. Lietuvos eksporto vertės yra medienos pramonės eksportas, kas dešimta Lietuvoje darbo vieta, kas dešimtas žmogus gyvena iš pajamų, susijusių su mediena. Ir tai yra Lietuvos absoliuti sėkmė“, – sakė S.Gentvilas.

Vilniuje penktadienį rengiamas protestas prieš plynuosius miškų kirtimus saugomose teritorijose. Mitingo „Kieno miškas?“ organizatoriai teigia, kad Lietuvos miškai nėra tinkamai apsaugoti.

Vilniaus miesto savivaldybė protestuoti leido 500 dalyvių. Pilietinės organizacinės grupės atstovų teigimu, protesto metu bus reikalaujama keisti požiūrį į miškus ir susirūpinti gamtos išsaugojimu.

Spalio pradžioje visuomenininkai pranešė apie medžių kirtimą Šimonių girios sklype, kuris patenka į įstatymais apsaugotą vertingą gamtinę teritoriją. Reaguodama į tai ministerija sustabdė du kirtimų leidimus, Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Ministerija yra inicijavusi Miško kirtimų taisyklių pataisas, kuriomis būtų griežčiau reglamentuojami plynieji sanitariniai kirtimai. Tikimasi, kad jos bus patvirtintos gruodžio pradžioje. Taisyklėmis siekiama, kad miške įsiveisus kenkėjui nebūtų iškirstas visas plotas, o tik nebegyvi medžiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką