Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas paspartino valstybinių miškų kirtimą?

Europos miškas Akmenių kaime, Lietuvos-Lenkijos pasienyje Lazdijų rajone, pasodintas Lietuvos įstojimo į ES proga
Aldo Liauko nuotr. / Europos miškas Akmenių kaime, Lietuvos-Lenkijos pasienyje Lazdijų rajone, pasodintas Lietuvos įstojimo į ES proga
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Seimas leido miško žemę paversti kitomis naudmenomis – formuoti gyvenamas teritorijas valstybinių miškų sąskaita. Be to, įstatymo pataisos numato galimybę plėsti karjerus ir eksploatuoti po miškais esančias iškasenas. Žalieji piktinasi, kad taip gali būti iškirsti valstybiniai miškai ir viliasi, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė vetuos tokį įstatymą.

Įstatymo pataisos numato, kad  tose savivaldybėse, kurių miškingumas siekia 50 procentų, išskyrus Neringą, miško paskirties žemė būtų  keičiama, pavyzdžiui į namų valdos ar kitos paskirties, leidžiant iškirsti medžius. Tokį keitimą galėtų inicijuoti, Varėnos, Druskininkų, Švenčionių, Trakų, Kazlų Rūdos ir kitos itin miškingos savivaldybės, informuoja LRT televizijos naujienų tarnyba.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas teigia, kad už miško kirtimą bus mokama atitinkama kompensacija – esą už šiuos pinigus bus apsodinamos mažiau miškingos šalies teritorijos.

„Valstybės miškų sąskaita neva bus įrenginėjami gyvenamieji kvartalai. Ką reiškia gyvenami kvartalai? O kaip savivaldybės planuoja, jei jos savo didelę dalį ploto paskiria gyvenamiems namams, o paaiškėja, kad nėra ploto“, – stebisi opozicijos narė Aurelija Stancikienė.

Taip  pat naujas įstatymas  suteikia galimybę  plėsti žvyro, dolomito, durpių karjerus  miškais apaugusiose vietovėse. Keletas Seimo narių, žalieji  tvirtina, kad taip bus žalojami miškai, bus užstatyto gražiausios vietos.

Žalieji piktinasi, kad Miškų įstatymo pataisos atveria kelius korupcijai, valstybinių miškų iškirtimui, ir  viliasi, kad  prezidentė  vetuos tokį įstatymą.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką