Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sėkmingai darbuotis padeda parama

Vilkaviškio rajone Vištyčio seniūnijoje ūkininkaujantis Aidas Tupčiauskas neseniai pasinaudojo Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ parama, kuri jam padėjo dar labiau modernizuoti savo ūkį.
Traktorius
Traktorius / 123rf.com

Dešimtmetį ūkininkaujantis vyras už gautą maždaug 45 tūkst. eurų sumą įsigijo traktorių. Jis prisipažino, kad techniką pirktų ir be paramos, tačiau greičiausiai ne tokią galingą.

„Nėra taip, kad gauni paramą, todėl reikia būtinai kažką nusipirkti. Perki tik tai, ko iš tiesų reikia ir tik tada, kada to reikia. O traktoriaus man labai reikėjo. Gauta KPP parama man labai padėjo“, – teigė 150 ha plote ūkininkaujantis A. Tupčiauskas.

Tai jau ne pirma parama, kuria pasinaudojo suvalkietis. 2007-2013 m. laikotarpyje jis už paramą įsigijo visą šienavimui skirtą techniką.

„Iš pradžių Lietuvos kaimo plėtros programa man padėjo kuriant ūkį, o dabar – jį modernizuojant. Bandžiau ir dar kelis sykius pasinaudoti galimybe gauti paramą, bet pritrūko šiek tiek balų. Jei tik bus galimybė, ateityje dar ne kartą mėginsiu naudotis Lietuvos kaimo plėtros programos parama. Ūkyje dar daug ko reikia: sėjamosios, grūdų bokšto, kai kurių kitų padargų. Aišku, jei nepavyktų gauti paramos, tuomet visa tai reikėtų pirkti iš nuosavų lėšų. Būtų labai sunku, bet šių investicijų bet kokiu atveju reikėtų“, – teigė A. Tupčiauskas.

Nuo 2010-ųjų ūkininkaujantis dar vienas Vilkaviškio rajono jaunas žemdirbys Mindaugas Karalius taip pat pasinaudojo KPP priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ parama. Vyriškis gavo dar didesnę paramą – per 100 tūkst. eurų. Už šią sumą jis pirko grūdų kombainą, grūdų valomąją bei trąšų barstyklę.

„Be paramos viso to tikrai nebūčiau įpirkęs – tai ne mano galimybėms! Nežinau, kiek metų turėčiau dirbti, kad tokias sumas galėčiau investuoti iš asmeninių lėšų. Kai sužinojau, kad yra galimybė daugiau nei pusę reikalingos sumos gauti iš KPP , ilgai nesvarsčiau. Jei tik bus galimybė, ateityje šia parama tikrai vėl mėginsiu pasinaudoti. Man ji labai palengvino gyvenimą“, – prisipažino M. Karalius.

Vyras teigė, kad jo neatbaidė net keliami įsipareigojimai. Anot jo, tie, kas rimtai galvoja apie ūkininkavimą, tikrai žemę planuoja dirbti ne 5 ir net ne 10 metų, o daug ilgiau.

„Galbūt mėnesį ir tenka pavargti tvarkant įvairius dokumentus. Tuo metu, rengiant projektus, po agentūras vaikščioti tenka kone kasdien ir tai pamažu pradeda įgristi. Tada apninka mintys, kad gal to visai nereikia, tačiau vos tik gavus paramą visas vargas iš karto atsiperka. Atrodo, jog net nebuvo sunku“, – šypsojosi M. Karalius.

Žemdirbys teigė, kad šiais laikais jaunam žmogui pradėti ūkininkauti be pagalbos iš šalies – neįmanoma misija, todėl jis labai džiaugėsi, kad KPP parama jam tapo didele paskata sėkmingai darbuotis savo 113 hektarų valdomos žemės plote ir tvirtai stovėti ant kojų.

Visą informaciją apie Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos paramą žemės ūkiui ir kaimui galite rasti: www.zum.lrv.lt ir www.ismanuskaimas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius