Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 26d. 22:33

Ūkininkai iš Alytaus gaisro paveiktų teritorijų pirkti gyvulių kol kas neskuba

Darbai po padangų gaisro „Ekologistika“ teritorijoje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Darbai po padangų gaisro „Ekologistika“ teritorijoje
Alytaus rajono ūkininkai, ūkininkavę padangų gaisro paveiktose teritorijose, gali lengviau atsikvėpti. Jiems leista atnaujinti gyvulių bandas. Iki tol mokėta kompensacinė išmoka už nesupirktą pieną nuo šių metų liepos 1 d. nutraukiama.

„Ūkininkai buvo asmeniškai informuoti, kad gali atkurti gyvulių bandas. Tai padarė 2 ūkininkai iš 18. Kiti kol kas nežada pirkti gyvulių. Šiuo metu kompensacija už nesupirktą pieną ir negautą produkciją mokama iki 10 ūkininkų“, – sakė Žemės ūkio skyriaus vedėjas Stasys Supranavičius.

Ūkininkams leista gyvulių bandas atnaujinti po Valstybinės maisto ir veterinarijos, Lietuvos geologijos tarnybų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Alytaus rajono savivaldybės užsakymu atliktų grunto, paviršinio ir šachtinių šulinių vandens, augalų, žolės, šienainio ir kitų mėginių tyrimų dėl dioksinų, nustačius, kad dioksinai neviršija ES teisės aktuose nustatytas normų.

Šių metų balandžio–gegužės mėnesį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba paėmė 84 mėginius dėl dioksinų. Tyrimus įstaiga planuoja tęsti ir vasarą. Numatyta paimti 146 mėginius (uogų, daržovių ir pan.).

Šių metų balandį dėl gyvulių ir naminių paukščių užterštumo dioksinais iš viso buvo utilizuota 12 pieninių karvių, 31 mėsinė karvė, telyčia ir buliai, 21 avis, 1 ožka, 435 naminiai paukščiai ir 25 triušiai. 33 gyvulių laikytojams išmokėta 64 tūkst. 957 Eur kompensacijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

alytausgidas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:52
08:18
00:59

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką