Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užugulbinės kaime pasirodę vilkai pjauna biržiečių avis

Žvėrių sumaitotą avį antradienio rytą visai netoli sodybos pastatų aptiko šeimininkas. Netoliese pririštas avinas liko gyvas.
„Šiaurės rytų“/Antano Vaičeliūno nuotr. / Žvėrių sumaitotą avį antradienio rytą visai netoli sodybos pastatų aptiko šeimininkas. Netoliese pririštas avinas liko gyvas.
Šaltinis: ŠIAURĖS RYTAI
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kurį laiką aprimę, Biržų rajone vėl apie save priminė vilkai. Ankstyvą antradienio rytą Užugulbinės kaime gyvenantis Balys Plikšnys rado sudraskytą avį. Žvėrys nelaimingą gyvulį sudorojo vos už šimto metrų nuo sodybos pastatų. Pasak šeimininko, jauną avį ir aviną jie įsigijo vos prieš dvi savaites.

Avytę pirkę čia pat, netoliese. O avino prisiėjo paieškoti, kol surado tinkamą Pasvalio rajone, Pervalkų kaime. Anot B.Plikšnio, gyvuliukus kol kas rišo atokiau vienas kito, kad apsiprastų ir dar truputį paaugtų. Vėliau tikėjosi sulaukti ir ėriukų.

Našliu likęs avinas, gailiai bliaudamas, antradienį suko ratus po pievą. B. Plikšnys sakė, kad gyvulį greičiausiai grąžins buvusiems šeimininkams, mat ten irgi keletą avių laiko, o avino trūksta.

Šeimininkas pasibėdojo, kad prieš kelerius metus turėjo įsitaisę ožkytę, bet ir tą vilkai sudraskė. Jiedu su žmona Stefanija – pensininkai, karvutės prieš metus atsisakė, ją pernelyg sunku išlaikyti tapo.

Šeimininkas pasibėdojo, kad prieš kelerius metus turėjo įsitaisę ožkytę, bet ir tą vilkai sudraskė. Jiedu su žmona Stefanija – pensininkai, karvutės prieš metus atsisakė, ją pernelyg sunku išlaikyti tapo.

„Norisi kažkokį gyvuliuką laikyti, kad būtų kuo rūpintis, ką prižiūrėti. Ir patį žmogų priverčia judėti, dienotvarkę surikiuoja“, – sakė B. Plikšnys.

Žmogus sakė, kad šieno aviai ir avinui pievoje pripjovęs rankomis ir pridžiovinęs. Avys – neišrankūs žolei gyvuliai, o ir šieno reikia, palyginus su karve, visai nedaug.

Bet gyvasties Plikšnių sodyboje liko. Yra paršas, kudakuoja vištos. Ponas Balys į netektį žiūri filosofiškai – gaila, bet nieko nepadarysi, taip sukasi žmogaus ir gamtos ratas.

Biržų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Adolfas Rinkūnas sakė, kad per šiuos metus rajone užfiksuota bene 11 panašių žvėrių išpuolių. Paskutinis nukentėjo veršelis Šukionių kaime liepos 13 dieną.

Bet yra ir gerų žinių. Anot A. Rinkūno, šiais metais žvėrių sudraskytų gyvulių savininkai gali gauti piniginę kompensaciją, atitinkančią gyvulio rinkos kainą. Bet gyvuliai turi būti registruoti, turėti įsagus ausyse ir būti įtraukti į duomenų bazę. Šią registraciją atlieka ir įsagus į ausis gyvuliams sega Biržų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba arba privatus veterinaras, galintis atvykti į pareiškėjo namus.

A.Rinkūnas sakė, kad vilkų keliamo pavojaus gyvuliams rajono gyventojai neturėtų pamiršti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką