Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visa Priekulė kvepėjo medumi tarptautinėje bitininkų šventėje

Lietuvis bitininkų šventė Priekulėje
ŽŪM nuotr. / Lietuvis bitininkų šventė Priekulėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Į medumi kvepiančią Priekulę šį savaitgalį sugužėjo bitininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių, nes čia buvo minima 38-oji bitininkų šventė.

Renginys prasidėjo nuo iškilmingų šv. Mišių, kuriose pašventintas medus. Vėliau bitininkai žygiavo eisenoje, buvo pristatytos Lietuvos bitininkų draugijos iš įvairiausių šalies kampelių ir svečiai iš užsienio. Šį kartą Priekulėje svečiavosi bitininkai iš Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Švedijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės. Nepaisant sunkumų ar tolimo kelio bitininkų draugijų atstovai jau metai iš metų keliauja į vis kitą Lietuvos miestą, kad pabūtų drauge, pasidalytų patirtimi ir tiesiog paragautų skaniausio medaus.

Lietuvos bitininkų šventė turi senas tradicijas – pirmoji įvyko 1963 m. Nuo 1989 m. šventė vyksta kasmet vis kitoje Lietuvos vietoje. „Šiandien bitininkai susiduria su daugybe įvairiausių klausimų, kuriuos reikia spręsti. Vis dėlto nepaisant sunkumų labai smagu šiandien visus matyti čia. Jau bene 40 metų pirmąjį rugpjūčio savaitgalį visi bitininkai susirenka į vieną vietą, kad susitiktų su bičiuliais, o man didžiulė garbė atidaryti šią šventę“, – visus susirinkusius su švente ir gražia 25 metų sukaktimi pasveikino Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. hab. dr. Algirdas Skirkevičius.

ŽŪM nuotr./Lietuvis bitininkų šventė Priekulėje
ŽŪM nuotr./Lietuvis bitininkų šventė Priekulėje

Bitininkų šventė kasmet pritraukia vis daugiau svečių ir dalyvių bei įgauna tarptautinio renginio statusą. „Man labai malonu ir didžiulė garbė dalyvauti šioje gražioje šventėje. Noriu palinkėti, kad visada išliktumėte vieninga šeima, o ant kiekvieno lietuvio stalo visuomet būtų medaus. Linkiu Jums gyvuoti dar ilgus metus. Gražios šventės ir gražios bičiulystės“, – palinkėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Ji kartu su Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentu apdovanojo geriausius šalies bitininkus. Trečios vietos nugalėtoju tapo bitynas iš Lazdijų raj., kuriame šeimininkauja Janina Lisauskienė, antra vieta atiteko Liachovičių šeimos bitynui iš Vilniaus, o pirmąja džiaugėsi Kėdainių bityno šeimininkas Rimtautas Ardavičius, kuris bitininkyste užsiima jau daugiau nei 30 metų. Dabar jo ūkyje keli šimtai bičių šeimų, o garsus bitininkas pardavinėja ne tik medų, bet ir originalias tikro vaško žvakes. Nugalėtojams atiteko vardinės padėkos ir taurės.

ŽŪM nuotr./Lietuvis bitininkų šventė Priekulėje
ŽŪM nuotr./Lietuvis bitininkų šventė Priekulėje

Taip pat šventės metu buvo paskelbta ir naujoji Bičių karalienė, šio garbingo titulo nusipelnė Janina Lisauskienė iš Lazdijų raj., o geriausių metų bitininkų tapo Juozas Jankauskas.

Visą dieną veikiančioje mugėje visi norintys galėjo paragauti įvairiausių rūšių medaus, o labiausiai patikusį medų ir įsigyti. Renginyje savo patirtimi dalijosi žolininkė Adelė Karaliūnaitė ir žinomas bitininkas Algirdas Amšiejus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką