Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės ūkio ministerija įtaria, kad didesnių išmokų siekiantys kiaulių augintojai gali klastoti dėl kiaulių maro patirtus nuostolius

Kiaulės
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kiaulės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) yra sunerimusi, kad kai kurios buferinėje zonoje esančios įmonės gali elgtis nesąžiningai, tikėdamosi gauti kuo didesnę valstybės kompensaciją už piktybiškai padidintus ir realybės neatitinkančius laikomų kiaulių skaičius.

Kaip teigiama ŽŪM pranešime, neatsitiktinai iš anksto formuojama viešoji nuomonė, esą planuojama nepakankamai atlyginti nuostolius dėl naikinamų kiaulių, laikomų į apsauginę afrikinio kiaulių maro zoną patekusiuose kiaulių kompleksuose. Nuostabą kelia įtartinai didelės, niekuo nepagrįstos reikalaujamų kompensacijų sumos.

Būtų be galo apmaudu, jeigu dėl kai kurių subjektų nesąžiningumo Lietuva prarastų gerą vardą ES akyse, – sako V.Jukna.

Kai buferinėje zonoje buvo imtasi naujų skubių veterinarinių priemonių – privalomųjų apribojimų ir draudimų, atsižvelgdama į kiaulių laikytojų nusiskundimus ministerija Lietuvos agrarinės ekonomikos institutui pavedė skubiai parengti galiojančios nuostolių apskaičiavimo metodikos papildymą. Naujoji metodika, anot ŽŪM, atspindinti realybę, o ne žadanti aukso kalnus, jau patvirtinta oficialiai.

Ministerijos ir EK derybos nėra baigtos

 Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna pabrėžia, kad kompensacijoms skirti pinigai yra visų mokesčių mokėtojų, tad su jais būtina elgtis labai atsakingai. Negalima pamiršti, kad tebevyksta ir ministerijos specialistų derybos su Europos Komisijos pareigūnais dėl ūkinės veiklos apribojimų sukeltų nuostolių atlyginimo.

„Mes esame patikinę juos, kad parama bus suteikta tik iš tikrųjų nuostolius patyrusiems kiaulių augintojams. Būtų be galo apmaudu, jeigu dėl kai kurių subjektų nesąžiningumo Lietuva prarastų gerą vardą ES akyse“, – neslepia pasipiktinimo situacija ministras V. Jukna.      

Ministras neatmeta galimybės, kad gali būti kreipiamasi į teisėsaugos institucijas su prašymu ištirti įtarimą keliančius faktus dėl galimo kiaulių skaičiaus klastojimo, siekiant didesnių kompensacijų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką