Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės ūkio ministerija: kiaulių registracija būtina

Kiaulė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kiaulė
Šaltinis: 15min
0
A A

Viena iš prevencinių priemonių dėl afrikinio kiaulių maro – kiaulių registracija visos Lietuvos mastu. Ši procedūra turėtų būti atlikta iki rugsėjo 15 d. Kiaulių registraciją būtina atlikti, tuo turėtų būti suinteresuoti ir savivaldybės, ir patys ūkininkai.

Pastaruoju metu Lietuvoje fiksuojami afrikinio kiaulių maro atvejai , tai vienas opiausių klausimų, kuriam skiriama itin daug dėmesio ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Viena iš priemonių – tai kiaulių registracija, šis reikalavimas žemdirbiams buvo taikomas ir anksčiau, bet dabar jis tapo ypač aktualus ir svarbus. 

Registruotų  kiaulių skaičius išaugo 143 tūkst., nuo 500 tūkstančių iki 643 tūkst.

Kiaulių registracija yra nemokama, be to tai vienas iš mechanizmų, kuris leidžia efektyviau kontroliuoti padėtį ir suskaičiuoti kompensacijas. Dėl maro žemdirbiai patiria nuostolių, norint juos sumažinti reikia žinoti tikslius skaičius, tad ragintume kiaulių augintojus neatidėlioti šios užduoties, primena Žemės ūkio ministerija.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis 22 savivaldybės pateikė prašymus dėl kiaulių registravimo procedūros. Registruotų  kiaulių skaičius išaugo 143 tūkst., nuo 500 tūkstančių iki 643 tūkst., daugiausia registruojamos kiaulių bandos, kurių iki šiol nebuvo duomenų bazėje.

Nuo šių metų rugpjūčio 20 d iki rugsėjo 15 d. vyksta kiaulių registracija visoje Lietuvoje. Teritorinių Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų specialistai ir  seniūnijų darbuotojais aplankys  visus ūkius ir padės ūkininkams užpildyti reikiamas formas. Kiaulių registracija yra nemokama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką