Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės ūkio ministerija parengė veiksmų planą kovoti su Rusijos sankcijoms

Žemės ūkio ministerijos pastatas Vilniuje
Dainiaus Labučio/„Scanpix“ nuotr. / Žemės ūkio ministerijos pastatas Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Žemės ūkio ministerija trečiadienį Vyriausybėje pristatys veiksmų planą, kuris padės Lietuvos žemdirbiams, gamintojams ir verslininkams sumažinti patiriamus nuostolius. Žemės ūkio ministerija ketina bendradarbiauti su kitomis ministerijomis ir Europos Sąjungos institucijomis bei derėtis dėl paramos ir lengvatų.

„Lietuvos verslas yra lankstus ir imlus naujovėms, o mes savo ruožtu stengsimės padėti ir suderinti palankius sprendimus politiniame lygmenyje. Šiandien yra svarbiausia garantuoti žemės ūkio produkcijos supirkimą, o tai padės išsaugoti žmonių darbo vietas,“ – pažymėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Žemės ūkio ministerija ketina kreiptis į ES institucijas dėl skubių rinkos reguliavimo priemonių įvedimo mėsos ir pieno sektoriuose.

Žemės ūkio ministerija ketina kreiptis į ES institucijas dėl skubių rinkos reguliavimo priemonių įvedimo mėsos ir pieno sektoriuose. Artimiausiu metu bus parengtas raštas ES žemės ūkio komisarui Dacianui Čiolosui. Taip pat planuojama kreiptis į Europos Komisiją dėl eksporto išlaidų kompensavimo.

Žemės ūkio ministerija ketina pasiūlyti Finansų ministerijai peržiūrėti mokestinę bazę. Įvedus tam tikras lengvatas žemdirbiai ir gamintojai turėtų išlaikyti panašias gamybos apimtis.

Manoma, kad naujas eksporto rinkas padės atverti įteisintas ritualinis skerdimas, tai yra ypač aktualu musulmoniškoms šalims, kurios domisi lietuviškų galvijų mėsa.

Dar viena galimybė padėti verslui ir žemdirbiams – tai naujų žemės ūkio atašė etatų įsteigimas valstybėse, kurios gali tapti potencialiomis eksporto rinkomis – šiuo metu kalbama apie Kiniją ir Pietų Afrikos regioną. Pagrindinė atašė užduotis – naujų ryšių užmezgimas ir potencialių verslo partnerių paieška.

Žemės ūkio ministerija siūlys Vyriausybei, supirkus vietinę produkciją teikti pagalbą Ukrainai, kurią ir toliau krečia neramumai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką