2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Wiwibloggs“ kūrėjas Debanas Aderemi balais įvertino lietuviškas eurovizines dainas

Didžiausio „Eurovizijos“ gerbėjų tinklaraščio wiwibloggs.com kūrėjas ir autorius Debanas Aderemi šįmet į didįjį „Eurovizijos“ konkursą vyks 11-ą kartą. Kasdien apie konkursą rašantis žurnalistas šių metų eurovizinę kelionę pradės kiek anksčiau – vasario pabaigoje ketina apsilankyti Vilniuje ir gyvai stebėti Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą bei papasakoti apie jį savo skaitytojams. Idant papasakotų kuo detaliau, lietuviškos atrankos finalui jis ruošiasi iš anksto: jau išklausė visas čia skambančias eurovizines dainas. Ir Žmonės.lt skaitytojams pateikė savo vertinimus.
Žurnalistai iš Didžiosios Britanijos
Debanas Aderemi (dešinėje) 2014-ųjų Eurovizijoje Kopenhagoje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Eurovizijos“ atranka juda finišo link: jau po dviejų savaičių žinosime, kokią dainą didžiajame „Eurovizijos“ konkurse, Vienoje, atliks Lietuvos atstovas, o po trijų – vasario 21-ąją – ir kas toks šaliai ten atstovaus.

Šiais metais nacionalinė „Eurovizijos“ atranka vyksta pagal pernai patikrintas taisykles. Visų pirma išsirinksime „Eurovizijos“ konkurse skambėsiančią konkursinę dainą – šiuo metu liko devyni variantai, o po savaitės – ir ją Vienoje dainuosiantį atlikėją. 

Dainininką beliko rinktis iš penkių: kovą atrankoje tęsia Vaidas Baumila, Jurgis Brūzga, Edgaras Lubys, Monika Linkytė ir Vilija Pilibaitytė-Mia. Šeštadienį iš atrankos pasitraukė Neringa Šiaudikytė ir Liepa Mondeikaitė.

„Eurovizijos“ gerbėjų tinklaraščio wiwibloggs.com kūrėjas ir autorius Debanas Aderemi, gyvenantis Didžiojoje Britanijoje, noriai sutiko išklausyti visas šiuo metu atrankoje skambančias eurovizines dainas ir pateikti savo nuomonę apie jas. 

„Absoliuti magija. Ši daina skamba kaip puiki ateities perspektyva. Girdžiu čia užuominas į Moby, „Morcheeba“ ir „Massive Attack“. Šokiams skirta elektronika čia susitinka su folko stiliumi, viską užpildo puikus vokalas. Įspūdinga! Ši daina ne tik galėtų dominuoti radijo stočių topuose, bet ir būtų puikus pasirinkimas konkursui“, – gyrė žurnalistas ir dainą įvertino 9 balais. 

„Tai lengvai klausomas kūrinys, puikiai tinka atsipalaiduoti, o pagarsinus galima ir pašokti. Deja, jei daina skambėtų taip, kaip skamba dabar, būtų sunku ją įsiminti. Gal reikėtų kūrinį remiksuoti?“ – svarstė jis ir įvertino kūrinį 6 balais. 

„Ši daina pasakoja magišką istoriją. Klausydamas jaučiausi lyg pasileidęs į muzikinę kelionę. Tai kantri ir pop stiliaus mišinys, kuris patiktų jaunimui, tačiau yra tinkamas kiekvienam. Kompozitoriai turėtų didžiuotis savo darbu“, – sakė D.Aderemi ir skyrė dainai septynetą. 

„Duokite šią dainą Arianna Grande ir leiskite jai ją patobulinti. Stiprūs popmuzikos elementai. Vis dėlto, šis pavojus atrodo perdėm skirtas jaunimui, kas gali sutrukdyti siekiant didesnio pripažinimo. Be to, dalis klausytojų gali nebalsuoti galvodami, kad daina per daug primena Britney Spears ar Mandy Moore kūrinius“, – tikino. Dainą įvertino 6,5 balo iš 10.

„Šokiams skirta daina išjudins publiką. Pradžioje gal kiek nuobodu, bet daina „įsibėgėja“ ir „užkabina“. Nieko ypatingo, tačiau viskas atlikta puikiai. „Cascada“, manau, mielai šią dainą perdainuotų. Jie ją šiek tiek patobulintų ir daina taptų išties puiki“, – svarstė žurnalistas. Dainai jis skyrė 6 balus. 

„Baladės gali būti nepamirštamos ir amžinos, bet ne ši. Jos žodžiai labai sunkūs, man jos klausymas nebuvo malonus. Atrodytų, kad dalis teksto parašyta pagal sinonimų žodyną... Dainai tikrai reikia pagalbos!“ – sakė jis ir skyrė kūriniui prasčiausią įvertinimą: 4 balus. 

„Vintažinis rokas pateiktas šiuolaikiškai. Toks „Bon Jovi“ stiliaus kūrinys puikiai skambėtų stadione. Geri dainos žodžiai, įsimenantis priedainis. Ši daina galėtų būti puikus varžovas“, – atsiliepė D.Aderemi. Dainai skyrė 7,5 balo. 

„Lengvas popmuzikos skambesys. Tai skamba labai europietiškai. Įsivaizduoju, kaip dainos klausosi konkurse, mojuoja vėliavomis ir dainuoja kartu. Priešingai nei daugelis vasariškų hitų, ši daina galėtų patikti kiekvienam“, - sakė žurnalistas. Dainą įvertino 8 balais. 

Išklausęs visas dainas D.Aderemi pateikė ir galutines išvadas: „Reikia pripažinti, kad klausytis dainų buvo tikrai malonu. Šįmet Lietuva tikrai smarkiai pasikėlė kartelę. Visos dainos atrodo tikrai kokybiškos. Nekantrauju, kada išgirsiu finalo vertus pasirodymus!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką