Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 05, 09:00

Menininkė Monikos Liu eurovizinį pasirodymą pavertė piešiniu: sužavėjo suknelė

Nors karo šešėlis temdo Europą ir visą pasaulį, sakoma, kad muzika yra stiprus ginklas, o po poros mėnesių Europą dar kartą suvienys ir Turine vyksiantis „Eurovizijos“ konkursas. Tad truputį gėrio į šias dienas įnešė 21-erių menininkė Greta Zaksaitė, kuri technologijų pagalba nupiešė šiųmetinės mūsų atstovės Monikos Liu eurovizinį įvaizdį. Kalbėdama su 15min mergina atskleidė, kad sunkiausiu iššūkiu tapo būtent žvilganti atlikėjos suknelė.
Monika Liu, Gretos Zaksaitės piešinys
Monika Liu, Gretos Zaksaitės piešinys / 15min klijuotė

Mintis perpiešti elegancija dvelkiantį Monikos Liu pasirodymą merginai kilo iškart po to, kai ji pirmą kartą atliekamus „Sentimentus“ išgirdo televizijos eteryje.

„Žiūrėdama tiesiog negalėjau atitraukti akių nuo jos suknelės. Labai noriu pagirti dizainerę (suknelę kūrė mados namai „,Más 924“ – aut. past.), kurios kūrinys idealiai tinka Monikos stiliui ir jos dainai“, – komplimentus žarstė Greta.

O ką ji mano apie patį pasirodymą? Mergina 15min sakė, kad jai, kaip menininkei, didelį susižavėjimą sukėlė vizualioji pusė. O ypač tai, kad pasirodymas nebuvo perkrautas nereikalingomis detalėmis ir niekas neužgožė atlikėjos bei jos dainos.

„Pasirodymas tikrai labai subtilus ir elegantiškas. Į jį žiūrint dėmesio centre lieka tik Monika ir jos balsas. Visas pasirodymas, įskaitant vizualinius efektus, sukelia nostalgiškus jausmus, lyg daina būtų ne šių laikų.

Atrodo, kad kartu su Monika lyg švelnų vėją prisimename ankstesnius laikus, pasineriame į malonius atsiminimus. Manau, daugumai lietuvių ši daina jaučiasi labai artima“, – svarstė menininkė.

Po susižavimą sukėlusio pasirodymo iškart ir gimė „iPad“ planšetės „Procreate“ programa sukurtas piešinys. Ir nors iš šalies galėtų atrodyti, kad darbą atlikti nebuvo taip sunku, tačiau realybė kitokia – Greta susidūrė su tam tikrais iššūkiais.

„Sunkiausia piešti buvo pačią suknelę, kuri sužavėjo ir įkvėpė. Perpiešinėjau daug kartų, bandžiau įvairiausias tekstūras, ir tikrai buvo minčių pasiduoti, nes niekada savo darbuose neskiriu tiek daug dėmesio drabužiams, o ypač blizgiems. Visgi norėjau įveikti šį iššūkį, ir esu visai patenkinta rezultatu“, – portalui 15min šypsodamasi teigė mergina.

Edvardo Blaževič | LRT nuotr./Monika Liu
Edvardo Blaževič | LRT nuotr./Monika Liu

Savo šviežutėliu darbu G.Zaksaitė iškart pasidalijo socialiniame tinkle „Instagram“, į kurį po kurio laiko pradėjo plaukti palaikančios žinutės – merginos draugai negailėjo komplimentų dėl Monikos Liu piešinio. Sureagavo ir pati atlikėja.

„Tikrai susilaukiau daug daugiau dėmesio nei tikėjausi. Net nebuvau pagalvojusi, kad pati Monika pamatys mano piešinį ir juo pasidalins savo paskyroje. Šis pasidalinimas labiausiai padėjo pasiekti daugiau žmonių ir susilaukti komplimentų netgi iš naujų sekėjų. Esu labai dėkinga jai už tai“, – kalbėjo mergina.

Negana to, pamačiusi kūrinį Monika Liu asmeniškai susisiekė su pačia Greta – nusiuntė jai reakciją balso žinute.

„Ji kreipėsi į mane labai asmeniškai, mano vardu, pasakė esą labai nudžiuginta bei davė nuoširdžius komplimentus. Tai buvo labai miela iš jos pusės ir suteikė didesnio pasitikėjimo, sustiprino norą nenustoti piešti“, – 15min prisipažino G.Zaksaitė.

Pasiteiravus, ar buvo minčių savo kūrinį Monikai padovanoti, Greta neslėpė, kad buvo, tačiau kol kas tokios galimybės neturi. O ir pati piešinio forma šią idėją paverčia sudėtinga.

„Nesu bandžiusi nieko nei parduoti, nei bandyti spausdinti. Kadangi darbas atliktas per planšetę, truputį sunkiau turėti fizinę kopiją. Reikėtų gerai išbandyti tokių darbų spausdinimo galimybes. Kol kas artimoje ateityje neplanuoju. Norėčiau jai padovanoti kokį naują kūrinį, kuris būtų „paveiksliškesnis“ pagal mano standartus. Šis darbas – blizgios suknelės studija“, – kalbėjo pašnekovė.

Kiekvienais metais lietuvius „Eurovizijoje“ palaikanti Greta tiki, kad šiais metais Monikai pasiseks. Merginai itin patinka atlikėjos daina „Sentimentai“, kuri, anot G.Zaksaitės, su kiekviena perklausa darosi vis geresnė.

„Viliuosi, kad jos daina patiks ir kitiems. Labai džiugu, kad išrinkome lietuvišką dainą, o ne anglišką, nes, mano nuomone, „Eurovizijoje“ šalys ir turi pasidžiaugti savo identitetu, savo kultūra ir kalba, kažkuo išsiskirti, o ne kurti tai, kas tuo metu populiaru ir lengvai suprantama.

Iš tiesų labai nekantrauju pamatyti, kaip užsieniečiai vertins lietuvišką Monikos pasirodymą, nes mums, lietuviams, visai kitaip klausosi daina, kai suprantame žodžius. Visgi „Eurovizijos“ vertinimai labai dažnai būna nenuspėjami ir neprognozuojami“, – mintimis su 15min dalijosi Greta.

Menininkė atlikėjai artėjančio dainų konkurso proga skyrė ir palinkėjimą: „Labiausiai palinkėčiau stiprybės, ypač tokiu neramiu laikotarpiu. Ruoštis „Eurovizijai“, kai netoliese vyksta karas, tikrai nebus lengva. Labai linkiu Monikai nepalūžti ir žengti į sceną su pasitikėjimu.“

Monikos Liu pasirodymas „Eurovizijos“ atrankos finale:

VIDEO: Monika Liu – „Sentimentai“ | Pabandom iš naujo! 2022 | Finalas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką