15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 08:04

Privačių lėktuvų stiuardesė Jurgita: aukšti reikalavimai, darbas be grafiko, žinomi keleiviai

Privačioje aviacijoje stiuardese dirbanti Jurgita Sausaitytė savo kelią pradėjo žiniasklaidoje. Tik vėliau, susigundžiusi draugo pasiūlymu išbandyti jėgas kitoje profesijoje, ji įsidarbino komercinėje aviacijoje, iš kurios vėliau perėjo į privačią. Šiuo metu Jurgita dirba ne visiems įkandamu grafiku – 15 dienų skraido ir tiek pat ilsisi. Su 15min portalu stiuardesė sutiko pasidalyti savo istorija ir mintimis apie darbo subtilybes.
Jurgita Sausaitytė Tik prenumeratoriams
Jurgita Sausaitytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Daug kam gali pasirodyti, kad darbas aviacijoje yra svajonių profesija. O jei dar privačioje, ne komercinėje... Kelionės, skirtingos šalys, nauji potyriai, nuotykiai, pažintys. Vis dėlto ši profesija nėra tinkama visiems – turi būti šalto proto, greitos reakcijos ir stiprios psichologinės būklės, nes skrydžio metu gali nutikti bet kokių neplanuotų situacijų. Apie savo patirtį skraidant, kartais net kelias paras iš eilės, sutiko papasakoti privačioje aviacijoje dirbanti stiuardesė Jurgita Sausaitytė.

Pradėdama pokalbį, pašnekovė pateikė pavyzdžių, kuo skiriasi stiuardesių darbas skraidant privačiais lėktuvais ir komerciniais. Privačiuose, kaip teigė, keliami itin aukšti reikalavimai: žmogus turi būti mažiausiai su 3–5 metų patirtimi, išmanantis visus saugumo reikalavimus. Tiesa, privati aviacija yra karjeros laiptelis į viršų, nes ir atranka didesnė, ir reikalavimai didesni, ir, be abejo, atlyginimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką