2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2022 03 26

Po ilgiausios savo istorijoje pertraukos vėl suskambo „Birštonas Jazz“

Penktadienį Birštone prasidėjo tradicinis džiazo festivalis „Birštonas Jazz“, kas dvejus metus organizuojamas nuo 1980-ųjų. Po ilgiausios savo istorijoje pertraukos – ketverių metų, kurią organizatoriai buvo priversti paskelbti dėl Covid pandemijos, festivalis, regis, vėl teka sava vaga: vyksta dieniniai ir vakariniai koncertai, naktiniai džemseišenai, būriuojasi vieni kitų išsiilgę džiazo gerbėjai.
 XXI džiazo muzikos festivalis „Birštonas 2022“
XXI džiazo muzikos festivalis „Birštonas 2022“ / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Tiesa, kurortą irgi pasiekia Europoje vykstančio karo nuotaikos: Birštono centras pasipuošęs Lietuvos ir Ukrainos vėliavėlėmis, apie palaikymą Ukrainai bei neišvengiamą jos pergalę kalbama ir nuo scenos, ir užkulisiuose. Kaip prisiminė vienas iš ilgamečių renginio vedėjų Darius Užkuraitis, festivalis „Birštonas Jazz“ ne pirmą kartą vyksta esant ekstremaliai situacijai – kai 1990-aisiais Rusija grasino Lietuvai, buvo paskelbusi ekonominę blokadą, trūko benzino, festivalio rengėjai vis tiek rado būdų atsivežti atlikėjus ir džiazo šventė kurorte įvyko.

Prieš porą metų atrodė, kas gali būti baisiau už žmonių gyvybes skinančią pandemiją, tačiau laikas parodė, kad gali. Todėl ir muzikologė Jūratė Kučinskaitė, pristatydama atlikėjus, kvietė mėgautis kiekviena „Birštono Jazz“ minute.

XXI-ąjį „Birštonas Jazz“ festivalį, kaip ir prieš 42 metus, pradėjo atlikėjai iš Klaipėdos. „Ačiū very mačiū“, - taip žaismingai už pirmuosius aplodismentus dėkojo lietuvių kilmės amerikietė, kylanti Niujorko džiazo scenos žvaigždė Nicole Zuraitis, drauge su Klaipėdos džiazo orkestru pristačiusi „mainstream“ aranžuočių programą.
Šiandien ir rytoj Birštono kultūros centro scenoje dar gros lietuvių ir tarptautiniai atlikėjų kolektyvai, baigiamasis koncertas prasideda sekmadienį, 18 val. Tradiciškai vienam atlikėjų paskutinę festivalio dieną bus įteiktas Grand Prix – jo pavardę organizatoriai iki įteikimo slepia.

Kaip skelbiama, 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per dvejus metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – trys tūkstančiai klausyotjų. Ir dar yra laiko į šias gretas įsilieti. Bilietus galima rezervuoti ir įsigyti kultūros centro kasoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką