15min be reklamos
2022 11 08, 19:39

Už šamano ištekėjusi Norvegijos princesė atsisakė karališkųjų pareigų: paaiškėjo, kodėl

Norvegijos princesė Martha Louise atsisakė karališkųjų pareigų, kad galėtų visą dėmesį skirti savo alternatyviosios medicinos verslui su šamanu prisistatančiu sužadėtiniu Dureku Verrettu, antradienį paskelbė karališkieji rūmai.
Norvegijos princesė Martha Louise, Durekas Verrettas
Norvegijos princesė Martha Louise, Durekas Verrettas / „Scanpix“ nuotr.

51 metų princesės santykiai su populiariu Holivudo dvasiniu guru D.Verrettu sukėlė bangų Norvegijoje, kai šis afroamerikietis „šeštos kartos šamanas“ savo knygoje „Spirit Hacking“ parašė, esą vėžys yra žmogaus pasirinkimas.

Be to, savo interneto svetainėje jis pardavinėja dvasią neva „optimizuojančius“ medalionus ir teigia, kad jie padėjo jam įveikti COVID-19.

Asmeninio albumo nuotr./Norvegijos princesė Märtha Louise ir amerikiečių šamanas Durekas Verretta
Asmeninio albumo nuotr./Norvegijos princesė Märtha Louise ir amerikiečių šamanas Durekas Verretta

Viena rugsėjį atlikta apklausa parodė, kad 17 proc. norvegų dabar prasčiau vertina šiaip jau populiarią karališkąją šeimą. Beveik visi šie žmonės priežastimi nurodė princesę Marthą Louise ir D.Verrettą.

„Princesė... atsisako karališkosios globėjos vaidmens... ir šiuo metu neatstovaus karališkajai dinastijai“, – sakoma rūmų pranešime.

Tačiau jame nurodoma, kad „pagal karaliaus norą princesė išsaugos savo titulą“.

Rūmai taip pat nurodė, kad princesei susituokus su D.Verrettu, jis taptų karališkosios šeimos nariu, bet neturėtų jokio titulo ir neatstovautų monarchijai.

Martha Louise, kuri tvirtina galinti kalbėtis su angelais, 2002-aisiais nusprendusi dirbti aiškiarege neteko titulo „Jos Karališkoji Aukštybė“.

2019-aisiais Martha Louise, kuri yra išsiskyrusi ir turi tris vaikus, sutiko nenaudoti princesės titulo savo komercinėje veikloje.

Sužadėtiniai dabar sutiko susilaikyti nuo bet kokių asociacijų su karališkąja šeima savo paskyrose socialinėje žiniasklaidoje, žiniasklaidos produktuose ir komercinėje veikloje.

„Tuo norima nubrėžti ribą, aiškiau atskiriančią komercinę veiklą nuo Norvegijos karališkosios dinastijos“, – nurodė rūmai.

Pareiškime priduriama, kad karališkoji šeima „labai pasitiki Norvegijos sveikatos apsauga ir Norvegijos sveikatos apsaugos institucijomis, taip pat akcentuojama „pripažintų medicinos žinių ir mokslinių tyrimų“ svarba.

„Instagram“ nuotr./Princesė Märtha Louise ir amerikiečių šamanas Durekas Verrettas
„Instagram“ nuotr./Princesė Märtha Louise ir amerikiečių šamanas Durekas Verrettas

Tame pačiame pareiškime Martha Louise sako suprantanti „tyrimais pagrįstų žinių svarbą“.

„Tačiau taip pat tikiu, kad esama gero gyvenimo ir tvirtos fizinės bei psichinės sveikatos sudedamųjų dalių, galbūt ne taip lengvai įvertinamų tyrimų ataskaitose“, – sakė ji.

Jos teigimu, „dvasingumas, artumas kitiems žmonėms ir gyvūnams, joga ir meditacija“ galėtų būti svarbus papildymas, kaip ir „šilta ranka, akupunktūros adata, kristalas“.

Pasak Marthos Louise, jai atrodo svarbu „atskirti save kaip, viena vertus, privatų žmogų ir, kita vertus, kaip karališkosios šeimos narę“. Princesė taip pat išreiškė viltį, kad jos asmeninės pažiūros bus laikomos jos pažiūromis ir „kitiems nereikės už jas atsakyti“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką